×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Monday, 10 May , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش آوای زاگرس به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد،در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: یکی از بزرگترین حوادث تاریخ، نهضت امام حسین (ع) در کربلا است که اگر این قیام نبود قطعا اسلام توسط گرگ‌های بنی امیه نابود شده بود. امام حسین (ع) با خون مطهر خود آنچنان جانی به کالبد اسلام دمید که تا امروز آثار و برکات آن خون وجود دارد و اکنون ما هر چه داریم از عاشورا است.

دادستان کل کشور بیان کرد: آنهایی که در مسیر امام حسین (ع) به ندای ایشان لبیک گفتند تربیت یافتگان آن مکتب هستند و اکنون ما نمونه‌ها و مصادیقی از این تربیت شدگان را در زندگی خود می‌بینیم. 

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری افزود: شهدای جنگ ۸ ساله ،‌شهدای ترور، شهدای مدافع حرم و اکنون شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی همگی تربیت یافتگان مکتب امام حسین (ع) هستند که نامشان برای همیشه در تاریخ ثبت شده است. 

وی تصریح کرد: برکات خون شهدای حادثه ترور بسیار فراوان بوده است به گونه‌ای که مجلس شورای اسلامی ایران و مجلس عراق، پس از این اتفاق مصوباتی را گذرانده‌اند که سابقه نداشته است.

وی افزود: همچنین برکت خون شهدا این بوده است که آمریکایی که سالیان سال است در منطقه جولان می دهد و کسی جرأت حتی سنگ انداختن به سمت آنها را نداشته اکنون توسط سپاه عزیز ما پایگاه‌ آن موشک باران شده و در جواب سردرگم مانده است.

دادستان کل کشور بیان کرد: مطمئن هستم در انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه مردم ما بیش از سنوات گذشته به پای صندوق‌ها می آیند و انتخاب خود را از افرادی قرار می‌دهند که هم رنگ و هم خوی شهدایی مثل سلیمانی‌ها باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع جنگ اقتصادی دشمن اشاره کرد و گفت: دشمن خونخوار ما در یک جبهه عزیزان ما را به شهادت می رساند و در عرصه دیگر دنبال ضربه زدن به اقتصاد کشور ما می‌باشد. مدیران و مسئولان ما و کسانی که چرخ‌های اقتصادی کشور را می‌چرخانند اگر می خواهند راه شهید سلیمانی را ادامه دهند باید در عرصه اقتصادی کشور ، موضوع اقتصاد مقاومتی را تقویت کنند.

دادستان کل کشور گفت: عرصه دیگری که دشمن و استکبار به ملت ما تحمیل کرده است و ما بایددر آن جبهه هم بجنگیم عرصه و مسئله فرهنگ است.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری گفت: مقام معظم رهبری چندین سال قبل نسبت به این موضوع هشدار داده‌اند و شبیخون فرهنگی را به ما مسئولان و مردم گوشزد کردند. اکنون دشمن برای فضای مجازی که سرورهای آن در اختیار آن است برنامه‌های زیادی دارد و وظیفه ما است که نسبت به این موضوع اهتمام لازم داشته باشیم.

دادستان کل کشور تصریح کرد: باید به دنبال مسئله‌ای باشیم که مقام معظم رهبری هم بر آن تأکیددارند و آن هم راه انداختن شبکه ملی اطلاعات است که مردم بتوانند به بهترین شکل از فناوری‌ها استفاده کنند و کمترین آسیب را ببینند.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری گفت: دشمن یکی از راه‌های جنگ علیه ارزش‌های اسلامی ما را فضای مجازی قرار داده است و اگر ما مسئولان در این خصوص به وظایف خود عمل نکنیم باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم.

وی افزود: شهید سلیمانی یک مسئولیت و مأموریت داشت و آنگونه با اخلاص و اعتقاد به میدان آمد و جانش را هم در این راه تقدیم اسلام نمود، اکنون ما در عرصه‌های مختلف نیازمند قاسم سلیمانی‌ها هستیم.

دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اجرای عدالت اشاره کرد و گفت: قوه قضاییه وظایف تعریف شده ای را بر اساس قانون اساسی و قوانین عادی دارد و مردم هم از دستگاه قضایی جز اجرای عدالت انتظار دیگری ندارند و قطعا مهمترین وظیفه دستگاه قضایی هم اجرای عدالت است. 

وی عنوان کرد: موضوع تکریم ارباب رجوع امری است که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد. مردم ولی نعمت ما هستند وانتظار دارند علاوه بر اینکه تکریم می‌شوند اجرای عدالت را هم ببینند. لذا باید همه تلاش کنیم که در قوه قضاییه آنگونه که مطالبه مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضاییه است تحول صورت گیرد.

دادستان کل کشور افزود: مسئله دیگر بحث نظارت رئیس کل و دادستان بر اقدامات ضابطان است؛ یعنی وقتی یک پرونده به یک ضابط ارجاع می شود باید به روند کاری او نظارت شود چون اقدامات ضابط باید در چارچوب قانون و بر اساس دستورات قاضی باشد. وزارت اطلاعات ، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی دراین خصوص باید با قوه قضاییه تعامل داشته و این تعامل باید روز به روز تقویت شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه به موضوع حقوق عامه اشاره و  اظهار کرد: دادستان یکسری تکالیف دارد که غیر از تکالیف قضایی است و آن مسئله دفاع از حقوق عامه است. این وظیفه که از مهمترین تکالیف دادستان‌ها است باید جزو اولویت‌های دادستان‌ها و مدعی العموم باشد و اگر جایی به حقوق عامه خسارت وارد شد دادستان وظیفه دارد بلافاصله به موضوع ورود کند و من همین جا از دادستان جدید استان کهگیلویه و بویراحمد می خواهم که نسبت به حقوق عامه حساس باشند و با افراد سودجو که به منافع مردم دست اندازی می کنند برخورد کنند.

وی گفت: در راستای حفظ حقوق عامه می توان از اطلاعات و گزارشات مردمی بهره برد و لازمه کسب این اطلاعات هم تقویت ارتباطات با مردم است.

دادستان کل کشور بیان کرد: ما اکنون از طریق ارتباطات مردمی توانسته ایم سوژه‌هایی را در حوزه حقوق عامه پیگیری کنیم که ممکن است از دید مسئولان مخفی مانده باشد که خوشبختانه با ارجاع آنها به دادستان‌های ذی ربط به نتایج خوبی هم رسیده‌ایم.

وی در بخش پایانی سخنان خود به عزم جدی دستگاه قضایی در مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت: همه بدانید که عزم قوه قضاییه در برخورد با فساد بسیار جدی است و هر کس که مرتکب جرم شد باید هزینه‌اش را بپردازد.

دادستان کل کشور گفت: مردمی که تا پای جان در حمایت از نظام ما ایستاده اند باید قدردان آنها بود تا حقی از آنها ضایع نشود.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در پایان گفت: از دادستان جدید استان می خواهم که در دسترس مردم باشد و در همه مواقع در صحنه حضور یابد تا بتواند به نحو درستی به مردم خدمت کند.

در ابتدای این مراسم دکتر حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد شهادت سردار مهربانی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را تبریک  و تسلیت گفت.

دکتر نگین تاجی افزود: شهادت در مکتب عاشورایی ما بالاترین پاداش است که به مجاهدان راه حق داده می شود.

همانطور که رهبری معظم ابتداء این شهادت را به حضرت ولی عصر و سپس به خود حاج قاسم تبریک و تسلیت گفت.

وی اظهار کرد:شهادت سپهبد سلیمانی جریان ساز تفکر اسلامی و مکتب عاشورایی در جهان است.

نگین تاجی گفت:سردار شهید سلیمانی موجب رویش اندیشه مقاومت و جاری شدن سبک زندگی عاشورایی در دنیای اسلام و خصوصاً جوانان است و زمینه ساز نابودی دولت غاصب اسرائیل و آمریکای جنایتکار خواهد بود.

وی افزود: این شهادت برای همه ی ما خصوصاً برای دستگاه قضایی مسئولیت آور است.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به موضوع در اجرایی شدن سند تحول دستگاه قضایی اشاره نمود و بیان داشت: لازم است یک حرکت جهادی صورت گیرد.

وی گفت: در دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد  با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری، سند تحول دستگاه قضایی فعالیت های زیادی در کاهش اطاله دادرسی و پرونده های مسن انجام گرفته است.

مقام ارشد دستگاه قضایی استان افزود: ۱۷۲۴فقره پرونده مسن در ۴ ماه گذشته مختومه شده است و کاهش ۴۰ درصدی را در پی داشته است.

نگین تاجی ادامه داد: ۹۱ درصد ابلاغات، الکترونیکی صورت می گیرد.

دکتر حسن نگین تاجی اظهار کرد: برگزاری نشست های علمی و قضایی ۴ برابر ۴ سال  گذشته بوده، که در کیفیت آراء نقش بسیار بالایی دارد.

در این مراسم مهرداد کرمی دادستان قبلی مرکز استان با اظهار اینکه در مدت ۱۶سال کار قضایی در استان هدفم تلاش در جهت رضایت مردم بود ،گفت:

چه خوب است همه در انجام وظیفه مانند شهیدعزیزحاج قاسم سلیمانی عمل نماییم.

کرمی در ادامه از اصحاب رسانه، سایت ها، صدا و سیما، خبرگزاری ها و سایت های محلی استان تشکر کرد و افزود: اگر برخوردی یا صحبت هایی با اصحاب رسانه داشتیم خطوط قرمزی  که باید هر دو رعایت می کردیم.

در این آیین سید علی ملک‌حسینی دادستان جدید مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد  به سیاست‌های قوه قضاییه و احیای حقوق عامه اشاره کرد و گفت: مهمترین نکته و یکی از مشکلات امروز ما در دادگستری حجم ورودی نسبتاً زیاد پرونده به محاکم است.

دادستان جدید مرکز استان ادامه داد: در خصوص پرونده‌های اداری از مدیران می‌خواهم که قوانین را بیشتر بررسی کنند و با حقوقی‌های خود هماهنگی بیشتری داشته باشند تا دچار مشکل نشوند.

وی با بیان اینکه کارمندان و مدیران باید به گونه‌ای عمل کنند که دچار مشکل نشوند افزود: حتی یک جرم هم برای مدیران ما که مدیریت‌ها باید در تراز حاج قاسم سلیمانی باشد زیاد است.

دادستان مرکز استان با تأکید بر این که مدیران باید نظارت کافی بر زیر مجموعه خود داشته باشند اظهار کرد: اگر جرمی اتفاق می‌افتد یا به دلیل غفلت است و یا از روی عمد که این آخری از مصادیق مشارکت در جرم است و برخورد می‌کنیم و امیدواریم چنین مسائلی را در استان نداشته باشیم.

ملک‌حسینی با تاکید بر اینکه باید به دنبال انتخابات سالم و در فضای آرام باشیم این گونه گفت که با متخلفان انتخاباتی برخورد می‌کنیم.

وی افزود:انتخابات شرط اول برای نامزدهای انتخاباتی رعایت قانون و قانون مداری است اگر بخواهند از قانون عدول کنند چنین افرادی شایسته انتخاب و قانون گذاری نیستند و اگر کسی بخواهد عدول کند ما ملاحظه هیچکس را نخواهیم کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات مهردادکرمی، دادستان سابق مرکز استان کهکیلویه و بویر احمد تقدیر و سید علی ملک حسینی به سمت دادستان جدید این استان منصوب شد

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.