×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۱۸ اسفند , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Monday, 8 March , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش پایگاه خبری آوای زاگرس غلامرضا تاجگردون در همایش بزرگ قشقایی گفت؛قشقایی زنده است که بتواند سرنوشت خود را تغییر دهد اینجا جمع شدیم تا بیاد بیاوریم ۸ سال پیش رادر جمع قشقایی شور و هیجان وصف ناپذیر را دیدیم که فرزند خود را از قوم دیگر از خود می دانند.

وی بیان کرد: ما به خواسته قلبی شما نزدیک ‌شدیم ما در مسیری هستیم که در این راه به همت ایل سترگ قشقایی و جوانان آنها که دوش به دوش بزرگان‌خود ایستاده اند بگوئیم که این راه را باید باهم طی کنیم.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گچساران دیار ماست و هیچ کس در آن مهمان نیست این‌خاک‌متعلق به ماست و در آن بزرگ شدیم بزرگان لر و قوم‌ترک‌متعلق به همه ما هستند.

تاجگردون عنوان کرد: کسی نمی تواند بگویند بهمن بیگی متعلق به قوم ترک ‌تنهاست بهمن بیگی زاده ترک بزرگ‌مردی است که برای همه ما افتاخاری ماندگار است.

وی افزود: صولت قشقایی کسی است که توانست استعمار انگلیس را به زانو دربیاورد و این بزرگ‌مرد متعلق به همه است.

تاجگردون اظهار کرد: ساز ایل قشقایی آرام کننده همه ماست نباید بگوئیم خاصه قشقایی است.

کاندید یازدهمین دوره انتخابات مجلس خاطر نشان کرد: مهم این است که ما چگونه فکر میکنیم تا ۲۰ سال گذشته را بخاطر بیاورید این شیب ملایم به بالا بود و کم کم یاد گرفتیم‌چگونه باهم زندگی  و آن شیب را طی کنیم.

تاجگردون بیان کرد: امروز فرق میکند محمد فرهمندیان من را به خون برادر شهیدم قسم داد و به رسم قشقایی ها مرا به حضرت عباس س قسم دادهنوز بعد از ۱۴۰۰ سال قسم حضرت عباس ترک‌حکایت از راستگویی او دارد من و شما نداریم شهدای شما و‌ما اعتقادات ما یکی است.

وی گفت: نمیتوانم بین شهدای شما که با آنها بودیم بخواهیم آنها را از شهدای لر جدا کنیم ما سفره مان میز و نیمکت مدرسه مان و همه چیزمان یکی بود باید همه چیزمان یکی باشد.

کاندید یازدهمین دوره انتخابات مجلس  ادامه داد: در راه و رسم شما قشقایی ها شاید این باشد که تاجگردون میتوان با او صحبت کرد و پیام داد این‌کفایت‌نمیکند باید هر لر و ترکی که به هم می رسند عزت متقابل به هم داشته باشند.

تاجگردون اضافه کرد: امروز خوشحالم که بزرگانی در کنارم بودند که زمانی که بچه بودم در کنارم بودند و در کنار پدرمان شهر را ایجاد کردند.

وی افزود: جوانان ما و بانوان و برادر و خواهری که تصورات این است که تفکیک‌قائل شوی بین لر و ترک بدان باید مرز بندی در گچساران برداشته شود و به جایی رسیده که لر ها به من‌میگویند هوای ترک ها را داشته باشد زیرا مظلوم واقع شدند.

 تاجگردون تصریح کرد:  خراب کردن کاری ندارد ساختن مهم است مهم این است که بتوانیم بسازیم آنانی که این شهر و این اقوام را دیدند و من میفهمم خرابی شهر چیست بنیان های اجتماعی را بهم ریخت و ساختارهای اجتماعی را برهم زدگام به گام می سازیم و مواظب باشیم که به فضایی که هر آنچه کاشتیم را بسوزاند ایجاد نکنیم.

وی عنوان کرد: همه باید در زندگی آرامش داشته باشند چه پیرزن باباکلان یا باوی فرق نداردهیچ خانه بابا کلان و کلاغ نشین و آب شیرین نیست که تاجگردون را نشناسند.

تاجگردون خاطر نشان کرد: یادمان باشد چه کسانی گفتند بزنیم و برویم و خدا خواست که آنگونه که آنها می خواهند نشود این‌انتخابات همیشه یک برنده دارد شاید محیطتتان شما را هنوز آذر دهد ولی مهم این است که بدانیم در مسیر درست هستیم.

 وی گفت: سالهای اول خدمت وقتی به مدارس میرفتم عمدا ابتدایی را انتخاب میکردم و اولین سوالم این بود ترک‌هستی یالر؟ و از نماینده چه توقعه ای داری ،پاسخ ۸ سال پیش مشخص بود جواب آنهاامسال سوالها تغییر کرد و انتظارات نیز همینطور.

  کاندید یازدهمین دوره انتخابات مجلس ادامه داد: دوره قبل مهندس فولادی ۴ هزار رای آورد در باشت چه کسی به آنها گفت خائن یا شیتیله بگیرهیج کس چون با تفکر خود انتخاب کردند امروز اگر ایل قشقایی با عشق دست تاجگردون را در دست‌میگیرند خائن نیستند اینان کسانی هستند که با عشق به شهرشان و با فکر انتخاب میکنند.

تاجگردون اضافه کرد: افتخار کن برادر قشقایی اگر برادرت با فکرش یک لر را انتخاب میکند من هم افتخار میکنم من با موسیقی شما آرامش پیدا میکنم شما هم با صدای من آرامش پیدا کنید.

 وی گفت: بدانید تاجگردون به خون شهیدم و حضرت عباس نه میتواند و نخواهد توانست بین لر و ترک تفاوت قائل شود.

 تاجگردون اظهار کرد: من‌چگونه میتوان وقتی ۱۰ ها برادرزاده و فامیلم از مادران ترک شیر خوردند به ترکها تفاوت قائل شوم.

 وی گفت: نباید به شما هم تهمت و توهین کرد این‌جاده جهاربانده روشن ترک و لر ندارد آب چم شیر اگر برداشت‌میشودزمینهای ترک قشقایی و لر باوی و بویراحمد باید مشروب شود.

کاندید یازدهمین دوره انتخابات مجلس  خاطر نشان کرد:عزت ما باید بفهمیم یکی است من اگر بدون ترک قشقایی عزت پیدا کنم این عزت نیست ذلت است من مفتخرم وقتی فراکسیون ترکها را اسم‌می نویسم من را به عنوان فراکسیون ترکها نوشتند چون با افتخار گفتم بیشتر مردم سرزمبن‌من ترک هستند و این‌افتخار من است.

 تاجگردون تاکید کرد: این حرفها را بخاطر انتخابات نمیگویم امروز هم بک‌انتخابات دیگر است یک‌انتخاباتی که می باید بازهم باهم انتخاب کنیم دوران تلاطم اتهامات و توهین ها را پشت سرگذاشتیم.

وی گفت: مگر تو کشور انتخابات نبود جز گچساران ،مردم نماینده شما کسی است که آب در آستینش تکان بخورد بی بی سی و رسانه خارجی می گویند گچساران کجاست

  تاجگردون بیان کرد: من با افتخار میگویم ترک قشقایی ۷۹ درصد به من رای می دهد من ۸ سال تکه تکه آجرها را روی هم‌می چینم بروید در فارس ببینید تاجگردون در فارس مدافع قشقایی است من که در آنجا رای نمیخواهم چون احساس میکنم همه با هم یکی هستیم.

  کاندید یازدهمین دوره انتخابات مجلس  خاطر نشان کرد: اما قشقایی های عزیز و صاحب نفوذ و جوانان و بانوان غیرتمند من را پیش برادران لر زبانم که این‌همه حرص میخورم برای این وحدت خجالت زده نکنید بگوئید ما تاجگردون را وکیل خود می کنیم بیایید باهم باشیم و به برخی از حرفها گوش ندهیم.

 تاجگردون بیان کرد:  این‌ جماعت قشقایی عزت خود را با چیزی معامله نمیکند سی که عرق داشته باشد فکر و رای خود را با هیج چیز معامله نمیکند اینان رایشان قیمت ندارد و‌نمی توانید بر روی آن قیمت بگذارید .

 وی افزود: در روز ۳ اسفند ماه باهم سرود سوم را میتوازیم و میگوییم وریسید  ودستها بالا و یک هتریک را رقم بزنید این دستها که من‌میبینم دست های مخالفان را میفشارنند بیاید باهم باشیم و دست‌مخالفان را می فشارم.

تاجگردون ادامه داد: من ۴ سالی یکبار نمی آیم به شهرم همیشه در کنار شما هستم سازتان را کوک‌کنید و کلاغ های بد صدا را بیرون‌کنید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.