×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Wednesday, 21 February , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
بالاترین «سهم» هیات رئیسه را رد کردم/ دغدغه‌ام اجرای قانون است

به گزارش خبرنگار مهر، احمدرضا براتی پس از حضور در جلسه غیر رسمی هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: آمده‌ام تا با شما اهالی رسانه در مورد مسائلی که به کنایه یا مستقیم در مورد اعضای هیأت رئیسه مطرح می‌شد، صحبت کنم که هیچ کدام هم واقعیت نداشت. مثلا گفته شد اعضای هیأت رئیسه دنبال برکناری دبیرکل هستند تا شخص دیگری بیاید. مساله اصلا به این کیفیت نبود. من مخصوصا این مطالب را می‌گویم که به گوش اعضای مجمع برسد.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در ادامه خطاب به اعضای مجمع تصریح کرد: داد: اعضای محترم مجمع شما به من رأی دادید که حافظ منافع فوتبال باشم. این هیأت رئیسه یک روزی به این نتیجه رسید که با یک شخص قطع همکاری کند. بخشی از آن دلایل برای قطع همکاری منتسب به اشخاص بوده است که همچنان در فدراسیون هستند. برای من علامت سوال است چرا به یک نفر می‌گوئیم می‌خواهیم با شما قطع همکاری کنیم، اما منصوبان او همچنان فعالیت می‌کنند. تجربه نشان داده افراد در آن پست‌ها نمی‌توانند کارایی خاصی داشته باشند و شاید در پست‌های دیگر خیلی مفید هم باشند.

او در پاسخ به اینکه منظور صحبت‌هایش حسن کامرانی فر است یادآور شد: یک نفر نیست، بلکه حداقل ۵-۴ نفر هستند که خود من قصد دارم به صورت خصوصی خدمت سرپرست فدراسیون عرض کردم. اصلا هم چنین چیزی نبوده که ما روی یک فرد فشار بیاوریم که برود و فرد دیگری بیاید. هیچ مستندی هم در این باره وجود ندارد. کجای دنیا این طور است اگر ما بگوییم یک نفر کارایی ندارد این اسباب آسیب و تعلیق فوتبال است. به نظر من این مسائل عنوان می‌شود که مسائل دیگر پنهان بماند. تمام حرفم این است اشخاصی که مسئول اتفاقات گذشته بودند بخشی سر کار هستند. اگر با رئیس فدراسیون قطع همکاری کردید به دلیل مشکلاتی بوده که بقیه هم بودند اما آنها همچنان پس از عزل رئیس هستند.

براتی از بی اطلاعی خود نسبت به مصوبات و نامه‌های فدراسیون فوتبال پرده برداشت و گفت: از خیلی مسائل که به عنوان عضو هیأت رئیسه باید در جریانش قرار بگیریم، بی‌خبر هستم. همین نامه ۱۳ آوریل که از فیفا و AFC با دو امضا واصل شد. بدیهی است نامه به این مهمی که دو عضو AFC آن را امضا کرده‌اند، به هیأت رئیسه هم اطلاع داده شود. این نامه ۲۳ فروردین به فدراسیون رسیده و چهار پنج روز بعد هم پاسخ داده شده است. به عنوان عضو هیأت رئیسه نه اصل نامه را دیده‌ام و نه پاسخ آن را! فردا همین مجمع فدراسیون مرا خطاب همین نامه قرار می‌دهد. همین الان برخی اعضای مجمع بعضی سوالات را از هیأت رئیسه کرده‌اند که شخصا در جریان آنها قرار نداشتم. دوستان با اختیار مدیریتی خودشان تصمیم گرفتند و من هم اعتراض ندارم. چرا من باید به خاطر تصمیمی که در آن دخیل نبودم پاسخگو باشم و امروز چرا نباید اعتراض کنم. اعضای محترم مجمع الان من شما را در جریان می‌گذارم؛ بنده در مورد مسائل بی‌اطلاع بودم.

براتی در مورد رسمیت یافتن هیأت رئیسه گفت: طبق قانون این مسائل باید در هیأت رئیسه بحث و بررسی می‌شد. اگر به بن‌بست می‌رسیدیم آن وقت باید استعلام گرفته می‌شد. چرا من به عنوان یک عضو حقوقی هیأت رئیسه در جریان نامه‌ها و تنظیم نامه‌ها و استعلام‌ها باشم. این مسائل باعث شد فدراسیون در بلاتکلیفی قرار بگیرد. گلایه‌های من از جنس عدم رعایت اساسنامه است. گلایه‌های من از پاسخگویی به اعضای مجمع است که اشتباه یک نفر باید به اسم اعضای هیأت رئیسه نوشته شود.

او در پاسخ به شائبه فشار او برای سهم خواهی از فدراسیون تاکید کرد: هیچ فشاری وجود ندارد. مگر یک نفر که در اقلیت است می‌تواند فشار وارد کند؟ اصلا من چه ابزاری برای فشار دارم. من چه سهم‌خواهی می‌کنم. اگر دنبال سهم‌خواهی بودم زمانی که گزینه اول سرپرستی فدراسیون بودم، قبول می‌کردم. با مخالفت شدید خودم سرپرست نشدم. این اعضای مجمع هستند که باید تصمیم بگیرند که دلسوزی من را می‌خواهند یا خیر. اگر مجمع نخواهد من نمی‌توانم کاسه داغ‌تر از آش باشم. من هم می‌توانم تماشاچی باشم و هرچه که بقیه گفتند را قبول کنم. تمام نگرانی من اجرای اساسنامه و امانت‌داری رأی اعضای مجمع است.

وی در مورد اینکه چرا سراجی در جلسات شرکت نمی‌کند، گفت: اطلاعی ندارم.

براتی درباره وجود اختلاف در هیأت رئیسه و نیامدن مهرداد سراجی افزود: در جریان علت غیبت آقای سراجی نیستم. به هر حال در هر جمعی وقتی صحبتی می‌شود اختلافاتی وجود دارد، هر کس سلایق مختلفی دارد. اتفاقا این نشان می‌دهد شما یک جمع پویا دارید. این مسائل طبیعی است که اعضای هیأت رئیسه در مورد مسائل مختلف اختلاف سلیقه دارند. جنس نگرانی من رعایت قانون و اساسنامه است. نمی‌پذیرم از مسائل داخلی فدراسیون بی اطلاع باشم.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه کامرانی فر گفته هیأت رئیسه به خاطر استعلامی که گرفته‌ام از من تشکر کرده‌اند گفت: اطلاعی ندارم چون تشکر نکردم. من گفتم دبیر کل مسئول مکاتبات فدراسیون است، اما در جهت اجرای مصوبات هیأت رئیسه! یعنی اگر چیزی در هیأت رئیسه تصویب شد، دبیرکل می‌تواند برای اجرای آن مصوبه مکاتبه انجام دهد، اما اینکه ابتدا به ساکن بدون آنکه در هیأت رئیسه به مشورت گذاشته شود، برای فیفا توصیف می‌کنیم. طبیعی است فیفا هم بر اساس توصیف ما پاسخ می‌دهد.

او درباره انتقادات از دبیرکل ادامه داد: کامرانی‌فر حتما در حوزه خودش توانایی دارد و داور بین‌المللی است اما نقد ما به معنای نفی او نیست. ممکن است دوستان در مورد صحبت‌هایی که من می‌کنم هم نقد داشته باشند آن هم اشکالی ندارد، اما اینکه در رسانه مطرح شود که یک نفر دنبال سهم‌خواهی است، این پسندیده نیست. من اگر دنبال سهم بودم، همان بالاترین سهمی که دوستان می‌خواستند بدهند را قبول می‌کردم اما خودم امتناع کردم.

وی در پاسخ به این سوال که به غیر از استعلام در مورد چه مسائل دیگری در جریان نبودید، گفت: مواردی که اهمیت داشت را به اطلاع شما رساندم. الان هم چون صحبت می‌کنم به خاطر روشن شدن برخی مسائل است. هیچ جا هم نبوده که صد درصد اقلیت اشتباه بگوید. گاهی ممکن است درست بگوید.

او درباره ادعای علی کفاشیان رئیس پیشین فدراسیون درباره عزل غیر قانونی شهاب‌الدین عزیزی خادم از ریاست یادآور شد: کفاشیان بزرگ‌تر از ما همیشه قابل احترام است. او نظر تخصصی خودش را گفته است، اما هیأت رئیسه در یک دوره‌ای به این نتیجه رسیده که با یک فرد قطع همکاری کند و این مسأله هم مختص به اساسنامه ما نیست. این موضوع در اساسنامه استاندارد فیفا هم وجود دارد. گزارش کامل اتفاقات هم در اختیار فیفا و AFC قرار گرفت.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.