×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Saturday, 2 March , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
۸۲٠ شکایت در سامانه گزارش گران فسادثبت شد/جلوگیری از جذب ۵۳۵ نیرو

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی صالحی ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران، افزود: در محور ثبت و رسیدگی، ۸۷۵ شکایت شخصیت‌های حقوقی نیز در کنار سایر موارد ثبت و پیگیری شده است.

صالحی با بیان اینکه در سازمان بازرسی به سمت نظارت تمام الکترونیک حرکت می‌کنیم، اظهار داشت: سامانه ملی رسیدگی به شکایات فعال بوده و نتیجه عملکرد ما نیز در پوشش بررسی به شکل شفاف موجود است.

بازرس کل استان با اشاره به اینکه سامانه گزارش گران فساد در استان فعال است، عنوان داشت: طی سال ۱۴٠٠، در مجموع ۱۶۹۵ شکایت ثبت و تمام این شکایت‌ها رسیدگی شده است.

وی افزود: ۴۱٠ شکایت دستی نیز دریافت و پیگیری شد.

صالحی از ۳۶٠ ملاقات مردمی در استان خبر داد و گفت: ۸۲ جلسه آسیب شناسی_ آموزشی در سطح مدیران انجام شده است.

صالحی با اشاره به تشکیل پرونده‌های متعدد برای متخلفان سطوح مختلف مدیریتی، عنوان داشت: ۲۴ پرونده قضائی به محاکم ارائه و در مراحل مختلف رسیدگی و صدور رأی قرار دارد.

وی افزود: همچنین از جذب ۵۳۵ نیروی غیر مجاز جلوگیری شد.

صالحی با بیان اینکه در محور تبدیل وضعیت‌های غیر قانونی نیز ورود شد، عنوان داشت: آثار جذب‌های غیر قانونی و عدم تخصص محوری آسیب بلند مدتی بر بدنه دستگاه‌ها می‌گذارد.

بازرس کل استان ضعف عدم آشنایی با قوانین را از جمله دلایل لزوم توسعه آموزش‌ها با هدف کنترل گلوگاه‌های فساد در دستگاه‌ها دانست.

بازرس کل استان با اشاره به بازرسی فوق العاده و بازرسی‌های موردی، ابراز داشت: یک بعد نظارتی نیز در بدنه سازمان بازرسی با بسط به پیشگیری وجود دارد و به سمت نظارت کرده است.

وی با اشاره به برخی قانون گریزی‌ها و اهمال در انجام وظایف، عملکرد منطقه‌ای و طایفه‌ای، تحمیل و به کارگیری نیروها در دستگاه و حرکت بر خلاف ضوابط، عنوان داشت: در سازمان بازرسی آسیب‌ها احصا و بر این اساس اقدامات قانونی اجرایی می‌شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.