×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Monday, 4 March , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 5 خبر
خریدهای پرسپولیس به شکل عجیبی متوقف شد/ از تیم ملی پیشنهاد ندارم

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی گل محمدی در حاشیه تمرین امروز دوشنبه پرسپولیس در جمع خبرنگاران حاضر شد و آخرین شرایط تیمش را تشریح کرد.

گل محمدی گفت: هفته گذشته فاز اول تمرینات را با بازیکنان جدید شروع کردیم. یک بازی تدارکاتی هم با تیم امیدهای خودمان انجام دادیم. شرایط جسمانی بازیکنان در مجموع خوب بود. همه با انگیزه و تلاش تمرین را دنبال می‌کنند تا برای رقابت سخت در لیگ برتر آماده بشوند. امیدوارم با آمادگی کامل وارد لیگ برتر بشویم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص نقل و انتقالات تیمش تاکید کرد: نقل و انتقالات را خوب شروع کردیم ولی به شکل عجیبی متوقف شد. هنوز در دو، سه پست باید بازیکن بگیریم. هنوز روند یارگیری ما دارد خیلی کند پیش می‌رود. متاسفانه اتفاق خاصی نیفتاده است.

گل محمدی درباره اینکه آیا توصیه‌ای برای متوقف شدن نقل و انتقالات پرسپولیس شده است؟ خاطرنشان کرد: نمی دانم چه اتفاقی افتاد. گزینه پیشنهاد کردم ولی تلاشی برای عقد قرارداد با این گزینه انجام نشد. در جلسه‌ای که با آقای درویش (مدیرعامل پرسپولیس) داشتم، ایشان خیلی گُنگ و مبهم صحبت کرد. فعلاً خبری نیست.

وی درباره جذب مهاجم خارجی تاکید کرد: دو مهاجم خارجی به باشگاه معرفی کردم و باید بررسی بشود چه اتفاقی افتاد.

سرمربی پرسپولیس در خصوص لغو اردوی ترکیه این تیم و اینکه گفته می‌شود بحث پول بیت المال یا اسپانسر در میان بوده است، اظهار کرد: چه فرقی می‌کند. چه باشگاه دولتی چه باشگاه خصوصی؛ در هر صورت ارز از ایران خارج می‌شود. این‌طور نباشد. جلوی ما را گرفته‌اند که اردو نرویم. برای همه تیم‌ها اردو لازم است. همه تیم‌های دنیا این کار را می‌کنند. این یک تصمیم گیری بد است. این همه در فوتبال هزینه می‌شود. اگر شرایط اردو در داخل داشتیم مثلاً یک کمپ خوب که بشود تمرین کرد و بازی تدارکاتی بود… این کمپ‌ها را نداریم. یک کمپ داریم که نزدیک تهران است و فرقی با تهران ندارد. این اردوهای پیش فصل نیاز یک تیم است.

گل محمدی درباره آخرین وضعیت رضا اسدی هافبک تیمش خاطرنشان کرد: بحث توافق بین باشگاه و بازیکن است که انجام نشده است.

وی همچنین در واکنش به حضور بازیکن مدنظر پرسپولیس در تراکتور تاکید کرد: هاشمی نژاد گزینه ما نبودند.

گل محمدی در واکنش به صحبت‌های حسن عباسی درباره فوتبالیست‌ها اظهار کرد: اسم ایشان را هم نشنیده بودم. متاسفانه بی ادبانه صحبت کرد. فوتبال فضایی شده است که بعضی‌ها با صحبت درباره آن خودشان را بزرگ می‌کنند و سر زبان‌ها می‌آورند. دلیل اصلی اش همین بوده است.

سرمربی پرسپولیس در خصوص عدم دریافت مطالبات بازیکنان و نارضایتی آنها گفت: از تعهدات عقب هستیم. الان شروع تمرینات است و نمی‌خواهم زیاد راجع به مشکلات مالی صحبت کنم. این تیم مشکلات زیاد و کوچک و بزرگی دارد. امیدوارم سریع حل بشود. خودم در اولین جلسه با درویش قول گرفتم که این مشکل مثل سال گذشته نباشد. پارسال سر این جریانات خیلی اذیت شدیم. شاید درست نباشد ولی هشت، نه بار بحث اعتصاب بود که یک بار رسانه‌ای شد. امسال هم از شروع فصل هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است. از درویش می‌خواهم به این مسائل توجه بیشتری داشته باشد. بازیکنان هم در این شرایط سخت اقتصادی مشکلات زیادی دارند.

گل محمدی بار دیگر بحث ممنوعیت اردوی خارجی را غیر کارشناسی و غیر حرفه‌ای دانست و در واکنش به اینکه وزارت ورزش اعلام کرده توصیه‌ای برای این ممنوعیت نداشته است، گفت: نمی دانم. پس چرا نتوانستیم برویم؟

وی در رابطه با اینکه خزانه پرسپولیس برای برگزاری اردو خالی است، اظهار کرد: باشگاه خصوصی شده است که این مشکلات برطرف بشود. الان خصوصی شده است. پول بورس در حساب باشگاه است که نمی‌توانیم برداشت کنیم. چرا برای ما قفل است و برای تیم دیگر (استقلال) قفل نیست و تسویه قدیم و جدید و ۱۰ سال قبل را انجام داده است در حالی که ما نمی‌توانیم بدهی امسال یا فصل قبل را بدهیم. یکسری تناقضات و تفاوت‌هایی بین دو تیم دیده می‌شود که عجیب است. شرایط تیم ما باید با تیم حریف مشابه باشد چون هر دو باشگاه دولتی بودند که به بورس رفته‌اند. اگر می‌توانند از این منبع هر دو تیم درآمد داشته باشند، باید این اتفاق رخ بدهد. نمی دانم این تبعیض برای چیست و به چه مسئله‌ای بر می‌گردد. سئوال بزرگی است که هیچکس نیست جواب بدهد. از هرکسی می پرسم می‌گویند تصمیم خودشان است.

سرمربی پرسپولیس همچنین گفت: تیم‌های دیگر چطور چهار بازیکن ۵۰۰ – ۶۰۰ هزار دلاری می‌گیرند. از کجا می‌آورند؟ به ما که می‌رسد می‌گویند منبع مالی نیست. اردو می‌خواهیم منبع مالی نیست. پس این منبع برای پرسپولیس کی باز می‌شود؟ چرا یک تیم می‌تواند این پول را برداشت کند اما یک تیم نمی‌تواند؟

خبرنگاری از گل محمدی درباره تصمیمش برای ادامه کار با تمیروف باوجود کیفیت نه چندان رضایت بخش او در فصل گذشته سئوال کرد. سرمربی پرسپولیس تاکید کرد: اینکه راحت راجع به یک بازیکن صحبت می‌کنید درست نیست. هزینه‌هایی که برای بازیکنان خارجی کردیم را در بیاورید. سه بازیکن گرفتیم زیر ۳۴۰ هزار دلار. هم پنجره نقل و انتقالات بسته بود و هم فقط می‌توانستیم بازیکن آزاد بگیریم. در آن شرایط بر اساس نیاز تیم بازیکن گرفتیم. تا جایی که از او بر می‌آمد برای ما بازی کرد. شرایطی که برای جذب بازیکن داشتیم را خیلی‌ها نمی‌دانند یا خودشان را به ندانستن می‌زنند. تمیروف با باشگاه قرارداد دارد. دنبال بازیکن با کیفیت خارجی هم هستیم ولی متاسفانه بحث انتقال پول و منابع مالی در باشگاه وجود دارد و دست و بال ما را بسته است.

وی در واکنش به حضور سیدجلال حسینی در کادر فنی پرسپولیس اظهار کرد: سید پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر است. خودم این افتخار را داشتم چند سال با او کار کنم. تصمیم خوبی در زندگی اش گرفت. با شخصیت و کاریزمایی که دارد می‌تواند به تیم ما کمک کند و هم برای آینده فوتبال کشور می‌تواند مربی بزرگی باشد. هرچقدر از او تعریف و تقدیر کنیم کم است اما حضورش قوت قلب ما و بازیکنان است.

وی درباره اینکه تا چه زمانی برای جذب مهاجم خارجی صبر می‌کند؟ تصریح کرد: اولتیماتوم نمی‌دهم. روز به روز به شروع بازی‌های لیگ نزدیک می‌شویم. دو، سه هفته است که می‌گویند بحث انتقال پول است. نمی دانم این انتقال کی انجام می‌شود. نیاز داریم که بازیکن کنار ما باشد و هماهنگ بشود. هرچه به شروع لیگ نزدیک بشویم کار سخت می‌شود.

سرمربی پرسپولیس در خصوص دودستگی در تیم ملی و برکناری دراگان اسکوچیچ اظهار کرد: متاسفانه اتفاقات خیلی بدی برای فوتبال ما در این جریانات رخ داد و زیبنده فوتبال ایران نبود که به مربی تیم ملی به این شکل برکنار بشود. حتماً مدیریت خوبی در این بخش نشد و مسئولیت‌ها و وظایف جای خودش را عوض کرده است. فقط می‌توانم تاسف بخورم از اتفاقی که افتاده است. برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم.

گل محمدی درباره وضعیت علیرضا ابراهیمی گفت: قرار شد به یک تیم دیگر ملحق بشود. احتمالاً قرضی منتقل می‌شود. از او تشکر می‌کنم بابت کمکی که به ما کرد.

وی درباره پیمان بابایی تاکید کرد که این بازیکن در لیست خرید او نبود.

سرمربی پرسپولیس همچنین با بیان اینکه امروز دو مهاجم دیگر به لیست خریدهایش اضافه کرده است، گفت: یکی، دو روزی کار دارد تا جواب قطعی بدهند. برای مهاجمی که خودتان هم می‌شناسید دو هفته است تماس می‌گیرم درویش می‌گوید مشکل انتقال پول به پرتغال را داریم. هنوز انجام نشده است. عجیب و غریب جریان نقل و انتقال ما متوقف شد.

«وضعیت انتخاب دستیار جدید شما به کجا رسید؟» گل محمدی در پاسخ به این سئوال خاطرنشان کرد: با دو نفر صحبت کردم. فکر می‌کنم در دو، سه روز آینده با یک نفر به توافق نهایی می رسیم.

گل محمدی همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال حضورش در تیم ملی به جای اسکوچیچ گفت: پیشنهادی برای تیم ملی به من نشده است. برای هر مربی، بزرگترین افتخار حضور در تیم ملی است. اگر هم صحبتی بشود، به پرسپولیس تعهد دارم. این افتخار را دارم که در پرسپولیس کار می‌کنم.

وی در پایان درباره صحبت‌های کریم باقری مبنی بر اینکه فشار فضای مجازی باعث جدایی دستیاران گل محمدی شد گفت: بی تاثیر نبود. متاسفانه جریانات و جوی بدی برای این دوستان عزیز راه افتاد. خیلی از این جریانات کنترل شده است توسط افرادی که غیر پرسپولیسی هستند. در فضای مجازی فعالیت آن‌چنانی ندارم ولی وقتی بررسی می‌کنم می بینم ۷۰-۸۰ درصد نظرات غیر پرسپولیسی هستند و پیج‌های فیک این کار را می‌کنند. باید یک مقدار هوشیارتر باشیم و دنباله رو هر نظری نباشیم.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.