×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Monday, 15 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
جنجال بر سر پنالتی‌های طارمی شروع شد/ لقب جدید برای مهاجم ایران!

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پورتو شب گذشته در دیداری تدارکاتی در ورزشگاه خانگی خود در پرتغال به مصاف تیم موناکو فرانسه رفت و در دیداری که یک محک جدی و محکم محسوب می‌شد، با نتیجه ۲ بر ۱ به پیروزی رسید.

در نیمه دوم این مسابقه، مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو یک پنالتی گرفت و خودش همان پنالتی را به گل تبدیل کرد تا نشان بدهد همانند فصل قبل بازهم احتمالاً او یکی از مهره‌های کلیدی و تاثیرگذار پورتو خواهد بود.

اما پنالتی گرفتن طارمی در این دیدار بازهم موج جدیدی از هجمه‌ها و انتقادات رقبای پورتو را به دنبال داشت و باعث جر و بحث دو کارشناس در یک برنامه تلویزیونی هم شد.

طارمی در سه فصل حضور در فوتبال پرتغال، همواره یکی از بازیکنانی بوده که در گرفتن پنالتی مهارت خاصی از خود نشان داده است و این توانایی هیچ موقع به مذاق هواداران تیم‌های رقیب خوش نیامده است؛ چه زمانی که طارمی در تیم ریوآوه یک بازیکن ناشناخته و گمنام بود و چه در دو فصل اخیر که مهدی با پیراهن پورتو خاطرات تلخی را برای هواداران بنفیکا و اسپورتینگ لیسبون رقم زده است.

دیدار با موناکو هم هرچند دوستانه بود اما آنچه که در فضای هواداری فوتبال پرتغال بیش از پیش خودنمایی می‌کرد، خطای رخ داده روی طارمی در محوطه جریمه موناکو و تصمیم داور برای اعلام ضربه پنالتی بود.

در نیمه نخست بازی هم یکبار دیگر طارمی بعد از برخورد با مدافع موناکو روی زمین افتاده بود که این خطا پنالتی تشخیص داده نشد اما در نیمه دوم، داور مجاب شد تا به نفع پورتو یک ضربه پنالتی اعلام کند.

تنش بر سر پنالتی طارمی که این بار پیش از استارت فصل جدید لیگ پرتغال زده شده است، به جز در شبکه‌های اجتماعی بیش از همه در برنامه Liga D’Ouro (لیگ طلایی) خودنمایی کرد؛ برنامه‌ای که با حضور کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال از شبکه CMTV پخش شد.