×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Wednesday, 17 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
عباس عبدی: برهم زنندگان کنسرت در اهواز گروه‌های «خودسری» هستند که استقلال نسبی پیدا کرده‌اند

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: حداقل انتظاری که وجود داشت این بود که بعد از یکدست شدن حکومت، این تنش‌ها در حکومت نباشد. چون هنگامی که این تنش‌ها نباشد، یک گام بزرگ رو به جلو است. ولی اکنون روشن شده که خودشان هم نمی‌توانند به این ماجرا پایان ببخشند، و این بچه‌ای را که دنیا آورده بزرگ کنند.

عباس عبدی: برهم زنندگان کنسرت در اهواز گروه‌های «خودسری» هستند که استقلال نسبی پیدا کرده‌اند
رویداد۲۴ عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح طلب حداقل انتظاری که وجود داشت این بود که بعد از یکدست شدن حکومت، این تنش‌ها در حکومت نباشد. چون هنگامی که این تنش‌ها نباشد، یک گام بزرگ رو به جلو است. ولی اکنون روشن شده که خودشان هم نمی‌توانند به این ماجرا پایان ببخشند، و این بچه‌ای را که دنیا آورده بزرگ کنند.

به گزارش جماران، وی افزود: پس از لغو چند کنسرت در شهر اهواز، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلام خوزستان گفته است: «مجوز‌های رسمی و شورای تأمین شامل فرمانداری، نیروی انتظامی، اماکن نیروی انتظامی و… و همچنین سایر تأییدیه‌ها همه موجود بود و بر اساس آن‌ها مجوز صادر شد. در حین کار متوجه شدیم تعدادی افراد ناشناس که هیچ کس هم مسئولیت آن‌ها را بر عهده نگرفت موجب این اتفاق شدند. هیچ کس مسئولیت این گروهی که وانت آوردند، مداحی پخش کردند و موجب آزار و اذیت مردم و رعب و وحشت شدند را قبول نکرده است. اتفاق واقعا ناخوشایند بود و خود ما هم شوکه شدیم. نهاد رسمی حاکمیتی وقتی مجوز صادر می‌کند باید پای آن هم بایستد، چون با لغو آن خودش بی اعتبار می‌شود، اما یک باره عده‌ای در آن مکان حضور پیدا می‌کنند در سینما را قفل می‌زنند و با نیروی انتظامی هم درگیر می‌شوند. با ورود دادستان اهواز که واقعا حمایت کرد آن قفل شکسته می‌شود و با یک ساعت تأخیر آن سانس با فضای رعب و وحشت اجرا می‌شود و دوباره همان اتفاق در سانس بعد رخ می‌دهد و آن افراد عملا سینما را فتح می‌کنند. نیروی انتظامی و دادستانی واقعا تلاش کرده و فضا را مدیریت کردند که کنسرت برگزار شود.

او سپس در ادامه می‌گوید: «چون کسی مسئولیت این‌ها را به عهده نگرفته است ما آن‌ها را «خودسر» می‌نامیم وگرنه قطعا این‌ها صاحب و مسئول هم دارند و هدفمند آمده اند. مگر می‌شود صد نفر آدم بدون هیچ برنامه ریزی آنجا حضور پیدا کرده باشند؟»


بیشتر بخوانید: هشدار زیدآبادی درباره راهکار تندرو‌ها برای ویران کردن پل‌های برگشت به برجام


آن جملات از سوی مقام مسئول در دولتی بیان شده که اصولگراست و با شروع فعالیتش تصور ایجاد «حاکمیت یکدست» در میان تحلیلگران مسلم فرض شد؛ حتی برخی از این یکدستی استقبال کردند تا شاید با شکل گرفتن آن، انسداد موجود در حوزه‌های مختلف کشور از میان رفته و گشایش حاصل شود. اما امروز کمتر از یکسال پس از شروع کار این دولت، در مواردی همچون لغو کنسرت و… شاهد تکرار وقایع جاری در دولت‌های قبل هستیم.

این گفتگو را در ادامه می‌خوانید:

– سیاست‌های کلان دولت فعلی قابل دفاع نیست، زیرا نتایج موثری در حل مسائل مردم ندارد. ولی از آمدن آن به یک دلیل مهم استقبال شد، زیرا مردم حداقل یک نکته مثبت یعنی یکدستی کامل و وحدت در اجرا را انتظار داشتند. در گذشته به روش‌های مختلف با دولت روحانی برخورد و چوب لای چرخ آن می‌گذاشتند، حتی در سطح امنیتی هم همین کار را کردند. آغاز یا روشن کردن فتیله اعتراضات ۹۶ و ۹۸ از طرف این‌ها بود. بنابر این حداقل انتظاری که وجود داشت این بود که بعد از یکدست شدن حکومت، این تنش‌ها در حکومت نباشد. چون هنگامی که این تنش‌ها نباشد، یک گام بزرگ رو به جلو است. ولی اکنون روشن شده که خودشان هم نمی‌توانند به این ماجرا پایان ببخشند، و این بچه‌ای را که دنیا آورده بزرگ کنند.

– این نشان می‌دهد گروه‌هایی که در دولت روحانی یا دولت خاتمی به صورت خودسر دست به اقداماتی می‌زدند، کم کم استقلال نسبی از ساختار پیدا کرده اند. به همین دلیل وقتی هم علیه روحانی اقدام می‌کردند معنایش این نبود که می‌خواهند به نفع این جناح اصلی ساختار اقدام کنند و یا تحت کنترل این‌ها هستند؛ بلکه معنایش این بود که علیه روحانی هستند در نتیجه اکنون هم فرصت پیدا کرده اند که علیه دولت رئیسی از این کار‌ها کنند.

– فراموش نکنید که هنوز بیش از یک سال از این دولت نگذشته؛ در ادامه، شاهد مشکلات و مسائل بیشتری هم خواهد بود. بنابر این فکر می‌کنم حداقل انتظاری که وجود دارد این است که دولت و کل ساختار حکومت، این یکدستی را در تمام عرصه‌ها نشان دهند و حداقل تصمیمات خود را اجرا کنند. چون اکنون و بر خلاف گذشته این اقدامات محدود به ضدیت با دولت نیست و علیه کل حاکمیت است و بی‌حکومتی را به ذهن متبادر می‌کند. فکر می‌کنم این خودسری‌ها و در این مرحله عوارض زیادی را برای جامعه و مردم خواهد داشت.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.