×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Friday, 12 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 9 خبر
حضور «ساکت» همه چیز را بهم می‌ریزد/ ماجرای عزیزی‌خادم تکرار نشود!

به گزارش خبرنگار مهر، مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال روز سه شنبه در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد که رقابت برای رسیدن به صندلی ریاست بین مهدی تاج، میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی بود. در پایان این رقابت انتخاباتی، مهدی تاج با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس جدید فدراسیون انتخاب شد. در مجمع فدراسیون فوتبال ۸۰ نفر حق رأی داشتند که از این جمع مهدی تاج ۵۱ رأی کسب کرد، میرشاد ماجدی ۲۵ رأی کسب کرد و عزیز محمدی ۴ رأی را به خود اختصاص داد.

این انتخابات البته چندان بی حاشیه هم نبود و اعلام خبر لغو و سپس برگزاری آن به فاصله چند ساعت در شب مجمع، جنجال زیادی به پا کرد.

امیر عابدینی رئیس پیشین و عضو سابق مجمع فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار مهر، به ارزیابی این انتخابات و بازگشت مهدی تاج به فدراسیون پرداخت و تاکید کرد که انتخاب تاج در واقع تلاش اعضای مجمع برای پایان دادن به تصمیمات «بچگانه» در فدراسیون بوده است.

وی همچنین از حضور محمدرضا ساکت در هیات رئیسه اظهار تعجب کرد و گفت که حضور ساکت در این بخش، جو فوتبال را به هم می‌زند.

حضور «ساکت» همه چیز را بهم می‌ریزد/ ماجرای عزیزی‌خادم تکرار نشود!

مشروح گفتگوی عابدینی با خبرنگار مهر در ادامه می‌آید:

اعضای مجمع عملکرد ماجدی و هیات رئیسه را برنتابید

انتخابات این دوره پر از تنش بود و با آرامش پیش نرفت. من در انتخابات مختلفی حضور داشتم ولی این بار جو انتخابات، عجیب و غریب بود که دلایل مختلفی داشت. فکر می‌کنم همه چیز از روزی شروع شد که هیات رئیسه سناریویی را پیش برد تا عزیزی خادم را از ریاست عزل کند و یکی از خودشان را به عنوان رئیس بگذارد. از آن زمان میرشاد ماجدی داعیه ریاست فدراسیون داشت ولی اعضای مجمع این اتفاقات را بر نتابیدند و سراغ عملکرد هیات رئیسه و سرپرست فدراسیون یعنی ماجدی.

دادکان قبول نکرد در انتخابات شرکت کند

اتفاقاتی که برای تغییر رئیس بعضی از هیات‌های فوتبال استانی رخ داد، چالش جدیدی بود. اعضای مجمع با دیدن این اتفاقات مصمم شدند گزینه جدیدی برای ریاست فدراسیون فوتبال پیدا کنند. آنها سراغ گزینه‌های زیادی هم رفتند که قبول نکردند. با خیلی‌ها تماس گرفته شد اما پاسخشان منفی بود؛ امثال محمد دادکان ها و… یعنی فوتبالی‌هایی که کنار بودند.

تاج با فشار برای ریاست فدراسیون ثبت نام کرد!

این فشار به مهدی تاج هم آمد. او قصد ورود به انتخابات فدراسیون فوتبال را نداشت ولی به چند دلیل آمد. اولین دلیل، اعاده حیثیت بود. تاج مصمم است تا هر پرونده‌ای که در فدراسیون فوتبال به نامش وجود دارد را پاک کند. اگر کسی را دوست نداشته باشند، بی جهت به خاطر پرونده‌هایش کاندیدا نمی‌شود. یعنی چوب در سوراخ زنبور نمی‌کند که نیش بخورد ولی تاج این نیش را نوش می‌دانست!

درگیری فوتبال با تصمیمات بچگانه

دومین دلیل درخواست هیات‌ها و اعضای مجمع برای پایان دادن به تصمیمات بچگانه در فوتبال بود؛ تصمیماتی که صبح گرفته می‌شد و شب لغو می‌شد یا شب گرفته می‌شد و صبح آن را کنسل می‌کردند. سرمربی تیم ملی را برکنار می‌کردند و بعد از چند روز دوباره ابقا می‌شد. کمیته فنی یک تصمیم می‌گرفت و سرپرست فدراسیون آن را «وتو» می‌کرد. جوری شده بود که همه شریک فوتبال بودند اما کسی حاضر نبود پاسخگو باشد. دلیل دیگری که به نظرم می‌آید این است که تاج استنباط کرد که اگر بیاید از او استقبال می‌شود. او با خودش گفته اگر مثلاً در پرونده ویلموتس آن اتفاقات رخ داده، خودم می آیم و آن را جمع می‌کنم.

حضور «ساکت» همه چیز را بهم می‌ریزد/ ماجرای عزیزی‌خادم تکرار نشود!
مهدی تاج در مجمع فدراسیون فوتبال

مو را از ماست کشیدند و نگذاشتند ثبت نام کنم

مبانی ثبت نام ریاست فدراسیون درست بود و حرف و حدیثی نبود. مثلاً بنده به آقای کامرانی فر (دبیر کل فدراسیون فوتبال) گفتم خارج از ایران هستم و چهار روز دیرتر می‌رسم اما کارهای ثبت نام را انجام داده‌ام. او قبول نکرد و می‌گفت شرایطم باید احراز بشود. گفتم نیازی به احراز ندارم. اگر نگاهی به عکس‌های روسای فدراسیون فوتبال در این فدراسیون بیاندازید، عکس من، دادکان، مصطفوی، کفاشیان و… وجود دارد. ما دیگر نیازی به احراز نداشتیم. این مثال را زدم تا بدانید برای انتخابات «مو را از ماست کشیدند» ولی چطور یکباره بعد از جوسازی‌ها، شب انتخابات مجمع را تعطیل کردند؟

هر سه کاندیدا پرونده داشتند

برای مهدی تاج هم دو نوع جوسازی وجود داشت. یکسری‌ها از روی دلسوزی انتقاد می‌کردند و بعضی از صحبت‌ها از روی بغض و عداوت بود. آنها برای فوتبال دل نمی‌سوزاندند. هر روز گفته می‌شد به تاج گفته می‌شود که از انتخابات کنار برود ولی این اتفاق هم نیفتاد. هر سه کاندیدای ریاست فدراسیون دارای پرونده باز بودند. معنی پرونده باز هم مشخص است. همه می‌توانند متهم باشند اما از اتهام تا اثبات جرم راه زیادی وجود دارد.

خدا کند ماجرای عزیزی خادم برای تاج تکرار نشود

مجمع می‌خواست نشان بدهد استقلال دارد و تحت فشار قرار نمی‌گیرد. اعضای مجمع به تجربه و مهمتر از آن به «تیم» تاج رای داد. گزینه‌های معرفی شده از سوی تاج شناخته شده هستند. الان ترکیب هیات رئیسه فدراسیون همان نفرات قبل هستند منهای چهار نفر. خدا کند اینها دوباره سراغ همان قانونی که برای عزیزی خادم رفتند، نروند و تاج را دو ماه دیگر برکنار نکنند. اجازه بدهند فوتبال شکل بگیرد. هیچکس حق ندارد حق دیگری را پایمال کند. اگر حرفی هم هست، قانون پیگیری می‌کند. اگر حب و بغض داریم، آن را بگذاریم برای دشمن. چرا باید به جان هم بیافتیم؟ سیستم خودش نظارت می‌کند و با هیچکس هم تعارف ندارد.

«ساکت» جو هیات رئیسه را به هم می‌زند

حضور محمدرضا ساکت در هیات رئیسه و در کنار تاج جو را به هم می‌زند. شاید خود تاج هم این باور را پیدا کرده باشد. جو مطلوب‌تر این بود که ساکت کنار برود. الان تاج، نبی، قنبرزاده و ساکت یکطرف هستند و طرف دیگر اعضای قبلی هیات رئیسه. ایجاد تعامل در این فضا سخت است ولی با درایت تاج می‌توان این مسئله را حل کرد.

برای کفاشیان وسط گود رفتم ولی از تاج حمایت نکردم

حمایت من از مهدی تاج؟ اصلاً این‌طور نبود. من تاج را فقط تخریب نکردم. همه توقع دارند امیر عابدینی انتقاد کند. من با هر سه کاندیدا در تماس بودم. حتی می‌توانم بگویم با عزیزالله محمدی بیشتر از تاج و ماجدی صحبت می‌کردم. آنها می‌آمدند پیش من و مشاوره می‌گرفتند. مگر میرشاد ماجدی چند ماه پیش با من تماس نگرفت. تاج هم آمد و با هم صحبت کردیم. من به عنوان «ریش سفید» حرف‌ها را می شنوم و نظرم را می‌دهم اما اینکه وسط گود بیایم؛ نه این‌طور نبود. این بار حتی نگفتم مجمع به چه کسی رای بدهد. قبلاً برای عزیزی خادم و دوره قبلی تاج گفته بودم مجمع به اینها رای بدهد. برای علی کفاشیان حتی رفتم وسط گود و برای ش رای گرفتم.

شب انتخابات به نبی گفتم تاج ۵۲ رای می‌آورد

شب انتخابات نبی با من تماس گرفت. به او گفتم شربت خواب بخور و بخواب چرا که تا صبح اتفاقات زیادی رخ می‌دهد. به او گفتم که مملکت نظام دارد و انتخابات برگزار می‌شود. نبی از من پرسید چه کسی رای می‌آورد. به او گفتم که تاج ۵۲ رای می‌آورد. البته در نهایت ۵۱ رای آورد. در واقع من رای آن‌طرفی‌ها را می‌دانستم.

بی اطلاعی از دبیر کلی علی خطیر

از حضور علی خطیر به عنوان دبیر کل در فدراسیون فوتبال اطلاعی ندارم. حتی به تاج بعد از انتخاب شدنش تبریک نگفتم و با او تماس نگرفتم.

کی روش را بعد از جام جهانی بیاورید

اگر بخواهم به تاج مشورت بدهم می گویم مربی تیم ملی باید کسی باشد که کارش «تمیز» بوده است و کمترین دغدغه را برای صعود به جام جهانی داشته‌ایم. اگر هم مشکلی بوده است، دیگران درست کرده‌اند. دراگان اسکوچیچ به صورت تلویحی در مصاحبه‌ای درباره ارتباطش با میرشاد ماجدی گفته بود که با آنها دوست نیست ولی ارتباطش حرفه‌ای است. معلوم بود بعضی چیزها به اسکوچیچ تحمیل شده است ولی صدایی از او در نیامد و کارش را انجام داد. او با تیم ملی نتیجه گرفته و حالا می‌خواهد مزدش را در جام جهانی بگیرد. آمدن کی روش در این مقطع زمانی اگر نتیجه نگیرد یعنی یک بار سنگین روی دوش فدراسیون فوتبال. ضمن اینکه یک مربی هم که تیم ملی را راحت به جام جهانی برده، دل آزرده می‌شود. اگر قرار به آمدن کی روش است باید بعد از جام جهانی باشد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.