×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Friday, 8 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 12 خبر
زیبایی زن برای ادامه نسل است نه هوس‌رانی!/ مگر می‌شود زنان لخت باشد و به مردان بگوییم نگاه نکنید؟!

زیبایی زن برای ادامه نسل است نه هوس‌رانی!/ مگر می‌شود زنان لخت باشد و به مردان بگوییم نگاه نکنید؟!
رویداد۲۴ مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مسئله “حجاب” گفت: «مسئله حجاب حکم الهی است. در چندین آیه به صورت صراحت آمده است. اصلا اقتضای یک جامعه اسلامی در این است که در صحنه جامعه عفاف و حجاب از سوی زنان رعایت شود؛ چون مسئله روابط جنسی مختص رابطه بین زن و شوهر است. صحنه اجتماع صحنه جدی فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی‌ست نه صحنه خودنمایی.

به گزارش روزنامه فراز، بخش‌هایی از گفت و گوی مصباحی مقدم را در ادامه می‌خوانید:

مگر می‌شود زنان حجاب نداشته باشند بدن و سرشان لخت باشد آنوقت به مردان بگیم که نگاه نکنید؟! این بدین معناست که ما برای مرد‌ها زندان درست کنیم و مرد‌ها را از آمدن به صحنه اجتماع منع کنیم این اصلا درست نیست!

معمولا کسانیکه حجاب را رعایت نمی‌کنند تمایل دارند خودشان را به نمایش بگذارند. برخی زنان آرایش می‌کنند تا خودشان را عرضه کنند. بی‌حجابی جامعه را از یک اجتماع جدی به یک اجتماع مبتذل تبدیل می‌کند؛ حال آنکه ارزش زن به زیبایی‌های باطنی است.

زیبایی‌های زن برای ادامه نسل است نه هوس‌رانی البته خداوند یکسری زیبایی‌ها به زن داده که این زیبا‌یی‌ها برای ادامه نسل است نه اینکه مورد سوء استفاده هوس‌رانان قرار بگیرد. شخصیت زنان به ادب، مادری کردن و خانم بودنش است یعنی اگر زنان به فضائل حضرت فاطمه نگاه کند متوجه خواهند شد که اسلام عظمت را برای زنان به اوج خود رسانده است.

در طول تاریخ هم حضرت مریم، آسیه و حوا الگو‌های زن عاقل بوده و هستند. آنچه که در غرب اتفاق افتاده مربوط به یکی دو قرن قبل است وگرنه غرب هم قبلا به اقتضاء مسیحیت اصل بر پوشاندن زیبایی‌های زنان بوده؛ بنده خودم کلیسا‌های قدیمی با سابقه ۸۰۰ ساله از نزدیک مشاهده کرده‌ام مجسمه‌هایی که در این کلیسا‌ها است، نشان می‌دهد که تمامی زنان حجابشان کامل بوده حتی زنان یهودی هم لباس‌هایشان پوشیده بوده است.

خداوند نسبت به آدم و حوا زمانیکه در بهشت بودند می‌فرمایند: «شیطان باعث شد که لباس میان آن دو ریخت.» یعنی حتی در بهشت هم اصل بر پوشیدگی است. زنان ما باید برای حفظ شخصیت خود و چشم چرانی مرد‌ها حجاب کامل داشته باشند.

برای مرد‌ها زندان درست کنیم و به آن‌ها بگوییم که به زن‌ها نگاه نکنند، اینکه مرد‌ها باید چشم خودشان را حفظ کنند و به نامحرم نگاه نکنند یک حکم الهی است. در سوره نور آمده که خداوند به پیامبر گفته است که به مومنان بگو که نگاه‌شان به روی زنان خیره نباشد و این در مورد زنان هم صدق می‌کند. اما این بدین معنا نیست زنان در کشور کشف حجاب و ول انگاری کنند و انتظار داشته باشند که مرد‌ها به آن‌ها نگاه نکنند! مگر می‌شود زنان حجاب نداشته باشند بدن و سرشان لخت باشد آن‌وقت به مردان بگوییم که نگاه نکنید؟! این بدین معناست که ما برای مرد‌ها زندان درست کنیم و مرد‌ها را از آمدن به صحنه اجتماع منع کنیم این اصلا درست و ممکن نیست.

آن چیزی که باید اتفاق بیفتد، صیانت از زنان در مقابل مردان هوسباز است. زنان باید خودشان را بپوشانند و حجاب برای این است که زن در امنیت باشد. آیه شریفه قرآن می‌فرماید به زنان بگو مقنعه سر کنند و حجاب خود را رعایت کنند تا آن‌هایی که در دلشان مرض است، تعرضی به آن‌ها نکنند. یعنی برخی مرد‌های بیمار دل در جامعه وجود دارد که ممکن است به زنان عفیف و نجیب که بد حجاب باشند، تعرض کنند بنابراین زنان باید خودشان را بپوشانند تا کسی اذیتشان نکند و تعرضی صورت نگیرد.

ما این همه شهید و جانباز ندادیم که اسلام به اینجا کشیده شود، این حرف که ما نمی‌توانیم به روزگار قبل از ماجرای خانم مهسا امینی برگردیم حرف بیهوده‌ای بیش نیست. ما دچار یک عارضه اجتماعی شده‌ایم که در اثر حادثه‌ای پدید آمد که دشمن بر موج ناشی از آن سوار شد و دستگاه‌های تبلیغاتی بیگانه منتظر چنین فرصتی بودند. البته بخشی از زنان ما هم پیش زمینه بی‌حجابی و جواب مثبت دادن به اینگونه تبلیغات را داشتند که البته تعدادشان بسیار اندک است.

قانون جمهوری اسلامی برخواسته از قانون شرعیت است، ما این همه شهید و جانباز ندادیم که اسلام به اینجا کشیده شود؟! البته زنان در خانه خودشان آزادند هر طور دوست دارند لباس بپوشند، اما در صحنه اجتماع چنین امکانی برای آن‌ها هرگز مهیا نخواهد شد. نیازی هم به قانون جدید نداریم همین قوانین می‌تواند مانع از بی‌حجابی شود اگر درست بدان عمل و رسیدگی شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.