×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Monday, 11 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 17 خبر
طبق اساسنامه می‌توانم در والیبال بمانم/مشکل با۲میلیارد حل نمی‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا داورزنی درباره وضعیت بودجه فدراسیون والیبال گفت: سال گذشته بودجه فدراسیون والیبال در کمیته ملی المپیک ۳ میلیارد تومان بوده و امسال این عدد به ۶ میلیارد تومان رسید. به گفته آقایان بودجه والیبال نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده اما باید این نکته را هم در نظر بگیریم که قیمت تمام شده همه اعزام‌ها دو برابر شده است.

از صحبت‌های مناف هاشمی تعجب کردم

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر درباره صحبت‌های مناف هاشمی دبیر کمیته ملی المپیک مبنی بر اینکه داورزنی عضو هیأت اجرایی است اما از مشکلات والیبال صحبتی نکرد، اظهار داشت: ما رایزنی‌هایی با کمیته ملی و وزارت ورزش داشتیم اما خودم هم وقتی صحبت‌های مناف هاشمی را خواندم تعجب کردم. مشکل والیبال با ۱ میلیارد و ۲ میلیارد حل نمی‌شود. من نمی‌توانم همه انرژی‌ام را برای توجیه کمیته ملی المپیک جهت کمک به والیبال بگذارم. بحث اصلی ما کمک مجلس و دولت به والیبال است. معتقدم نباید رشته‌های ورزشی را با یکدیگر قیاس کنیم. ما به هیچ عنوان در مورد کمک به سایر رشته‌ها موضع نداریم، اما معتقدم دولت و مجلس باید نگاه جدی‌تری به والیبال داشته باشند.

والیبال به بازیکن و رئیس وابسته نیست

رئیس فدراسیون والیبال در مورد پشت کردن ستاره‌های والیبال ایران به تیم ملی اظهار داشت: من اعتقاد ندارم این بازیکنان به تیم ملی پشت کرده‌اند. به هر حال همه بازیکنان برای تیم ملی زحمت کشیدند. والیبال در مسیری است که باید ادامه پیدا کند. این مسیر پیشرفت بدون داورزنی یا بدون بازیکنان جلو می‌رود و این رشته بی‌نیاز از رئیس و بازیکنان است. ما نمی‌توانیم انتظارات مردم از والیبال را پایین بیاوریم. از همان ابتدا که به فدراسیون آمدم هدف برنامه‌ریزی دراز مدت بود و باید براساس آن پیش برویم. این رشته در مسیر رشد قرار گرفته و خوشبختانه هیچ زمانی هم به کسی وابسته نبوده است.

به اسپانسری نیاز داریم که به دولت وابسته نباشد

داورزنی در مورد جذب اسپانسر خاطرنشان کرد: والیبال ایران به اسپانسری نیاز دارد که بی‌نیاز از دولت باشد و بتواند به ما کمک کند. نوسانات ارزی برای اعزام تیم‌ها مشکل ساز شده و به همین خاطر به فکر جذب اسپانسر بیرونی هستیم تا بتوانیم قرارداد دلاری داشته باشیم. فدراسیون برای جذب اسپانسر بیکار ننشسته است. موفقیت‌های والیبال در ۱۵ سال گذشته برگ برنده جمهوری اسلامی بوده، در این میان برخی به دنبال حاشیه‌سازی برای این تیم هستند ولی ما به حواشی شبکه‌های معاند توجهی نمی‌کنیم.

به تیم زیر ۱۶ سال بانوان خیلی امیدوار هستیم

رئیس فدراسیون والیبال در مورد هدف گذاری برای والیبال بانوان تأکید کرد: به نظرم نقطه عطف والیبال مردان زمانی اتفاق افتاد که آن‌ها به لیگ ملت‌ها راه پیدا کردند. در مورد بانوان هم باید تلاش کنیم تا به لیگ ملت‌ها راه پیدا کنند، قطعاً کار خیلی سختی است، اما هدف گذاری ما برای بانوان به همین صورت است، من مدیر حرفه‌ای ورزش هستم و برای شاد کردن دل مردم کار می‌کنم. خوشبختانه با ارتباطاتی که داشتیم کمک فدراسیون جهانی برای بانوان باز است، خودمان هم به تیم زیر ۱۶ سال بانوان خیلی امیدوار هستیم، اردوهایی برای آن‌ها در نظر گرفته‌ایم تا در مسیر رشد قرار بگیرند.

طبق اساسنامه می‌توانم در والیبال بمانم/مشکل با۲میلیارد حل نمی‌شود

تیم‌های لیگ برتری هیچ تفاوتی برای ما ندارند

داورزنی همچنین در مورد لیگ برتر والیبال گفت: همه تیم‌های لیگ برتری برای فدراسیون شرایط یکسان دارند. تیم شهداب یزد قهرمان لیگ شده و باید در باشگاه‌های آسیایی تقویت می‌شد. هیچکدام از تیم‌ها برای ما تفاوت ندارند. در گذشته سرمربی تیم ملی خارجی بود و در لیگ برتر تیم‌داری نمی‌کرد، اما در دو سال گذشته که هدایت تیم ملی مربی برعهده عطایی است، شرایط فرق کرده و در لیگ هم تیمداری می‌کند. طبیعی است که مربی با یک باشگاه قرارداد داشته و برای فصل جدید با تیم دیگری قرارداد ببندد.

برخی بازیکنان داخلی دستمزدشان را با لژیونرها مقایسه می‌کنند

وی در مورد سقف قراردادها بازیکنان و هزینه بالای تیمداری در لیگ برتر اظهار کرد: ما باید عرضه و تقاضا را در لیگ متعادل کنیم. در دنیا یکسری بازیکن گران قیمت هستند. بعضی پست‌ها برای باشگاه‌ها کلیدی هستند و مدیران باشگاه‌ها حاضرند برای این بازیکنان پول زیادی پرداخت کنند. برخی بازیکنان هم در خارج از کشور بازی می‌کنند که متأسفانه برخی بازیکنان داخلی خودشان را با آن‌ها مقایسه می‌کنند.

شاید لیگ برتر با ۱۲ تیم برگزار شود

داورزنی افزود: در چنین شرایطی ما موظف هستیم در تعداد تیم‌های لیگ برتری تجدید نظر کنیم. حتی امسال به مسئولان سازمان لیگ هم گفته‌ام در صورت امکان لیگ را با ۱۲ تیم برگزار کنیم. در واقع نقش فدراسیون تعدیل کننده است. باید عرضه و تقاضا را متعادل کنیم تا این مشکلات به وجود نیاید. در مورد پلی‌آف هم باشگاه‌ها خودشان تصمیم گرفتند و امضا کردند. من قبول دارم که باید نقاط ضعف لیگ را برطرف کنیم.

گاهی حواشی در لیگ برتر از نیمکت تیم‌ها شروع می‌شود

رئیس فدراسیون والیبال همچنین در مورد رفتار ناشایست برخی تماشاگران در مسابقات لیگ برتر عنوان کرد: متأسفانه خیلی از حواشی از نیمکت تیم‌ها شروع می‌شود. مربی می‌خواهد با زور تماشاگر نتیجه بگیرد. بنابراین باید در آیین نامه کمیته انضباطی بازنگری کنیم تا باشگاه‌ها موظف به پاسخگویی در مورد رفتار تماشاچیان باشند.

کمیته ملی المپیک قول پرواز بیزنس داد

وی با بیان اینکه کمیته ملی المپیک قول پرواز بیزنس برای ملی‌پوشان والیبال داده است، گفت: با توجه به بعد مسافت از چین تا مسابقات انتخابی المپیک که در برزیل برگزار می‌شود و تنها ۴ روز فاصله زمانی این دو تورنمنت مهم است، کمیته المپیک این قول را به ما داده که ملی‌پوشان از چین به برزیل با پرواز بیزنس سفر کنند تا فرصتی برای ریکاوری داشته باشند.

طبق اساسنامه می‌توانم در والیبال بمانم/مشکل با۲میلیارد حل نمی‌شود

قهرمانی در بازی‌های آسیایی به بازیکنان سرباز کمک می‌کند

رئیس فدراسیون والیبال در واکنش به این سوال که «آیا بهتر نبود با توجه به فشردگی مسابقات والیبال در سال جاری تیم دیگری در بازی‌های آسیایی هانگژو شرکت می‌کرد؟» گفت: والیبال در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ موفق به کسب مدال طلا شد. با توجه به این شرایط قطعاً انتظار مردم کسب سومین مدال طلاست. ضمن اینکه چند بازیکن سرباز هم در ترکیب تیم داریم و کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات می‌تواند برای سرباز – قهرمانی آن‌ها کمک کند. بعد از بازی‌های آسیایی هم کادر فنی برای مسابقات انتخابی المپیک تصمیم می‌گیرد. ما در این مسابقات کار خیلی سختی داریم اما هدفمان کسب امتیاز است چرا که در مهرماه تکلیف کسب سهمیه المپیک مشخص می‌شود و ۴ تیم که دارای رنکینگ بالا هستند می‌توانند به المپیک راه پیدا کنند. بنابراین ما باید در همه تورنمنت‌ها و به خصوص قهرمانی آسیا حضور یابیم و امتیاز کسب کنیم تا رنکینگ را ارتقا دهیم یا همین جایگاه را حفظ کنیم.

آبان‌ماه دوره چهارساله‌ام تمام می‌شود

رئیس فدراسیون والیبال در مورد پایان دوره چهارساله اش در فدراسیون و همچنین بحث بازنشستگی‌اش تاکید کرد: در آبان ماه سال جاری دوره چهارساله‌ام به پایان می‌رسد، طبق اساسنامه جهانی من می‌توانم همچنان در فدراسیون حضور داشته باشم چرا که سن بازنشستگی طبق اساسنامه فدراسیون جهانی ۷۵ سال است، اما قوانین داخلی ما سن ۶۵ سالگی را برای بازنشستگی در نظر گرفته که من هم تابع این قوانین هستم و به دنبال چالش با آن نیستیم. ما به دنبال تعامل با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هستیم اما این موضوع تنها برعهده وزارتخانه نیست و دولت هم باید کمک کند.

نسل جدید مدیریتی باید به والیبال اضافه شود

داورزنی با بیان اینکه علاقه‌مند است نسل جدیدی به والیبال ایران اضافه شود، اظهار کرد: دوست دارم مسیر را برای نسل جدید فراهم کنم تا والیبال در ریل حرکت قرار بگیرد. اعتقاد دارم والیبال منوط به شخص خاصی نیست. همانطور که تغییر نسل در تیم‌های ملی رخ می‌دهد باید در بدنه مدیریت و اجرایی هم این اتفاق رخ دهد. هیچ کسی حاضر نیست درخت تنومندی که ساخته را از ریشه خشک کند، طبیعی است که همه ما دوست داریم موفقیت‌های والیبال ادامه پیدا کند، اما ما مدیران جوانی داریم که می‌توانند در والیبال خدمت کنند.

طبق اساسنامه فدراسیون جهانی می‌توانم در فدراسیون بمانم

وی در واکنش به اینکه دو سال در والیبال نبود و اتفاقات عجیبی برای این رشته رخ داد عنوان کرد: اینکه چه اتفاقاتی در دو سالی که در والیبال نبودم رخ داده موضوع قابل تاملی است و جای بحث آن نیست، اما ما یک اساسنامه جهانی داریم که طبق آن مشکلی برای ماندن ندارم. طبق اساسنامه مجمع و نوع انتخابات و افرادی هم که شرکت می‌کنند کاملاً مشخص است، اما از آن طرف براساس نهادهای نظارتی، فدراسیون‌ها جزو نهادهای عمومی هستند و دستگاه اجرایی به حساب می‌آیند. بنابراین اگر مجلس یا دیگر نهادها، اساسنامه فدراسیون جهانی والیبال را تأیید کنند مشکلی برای ادامه کار ندارم مثل همان اتفاقی که برای فدراسیون فوتبال رخ داد.

قصد ندارم برای ماندن در فدراسیون تلاش کنم

داورزنی تأکید کرد: اما تمایل ندارم این تصور به وجود بیاید که برای ماندن در فدراسیون تلاش می‌کنم، تا زمانی که هستم کار را ادامه می‌دهم و ثبت‌نام برای ریاست فدراسیون هم انجام خواهم داد، اما اگر شرایط برای ماندن من فراهم نشد به هیچ عنوان سراغ نهادهای بین‌المللی نخواهم رفت. همه کشورها ملزم به رعایت اساسنامه فدراسیون‌های جهانی خود هستند اما ما قصد نداریم وارد چالش شویم.

از مسیر قانونی پیگیر کارها هستم

رئیس فدراسیون والیبال تأکید کرد: اگر فدراسیون‌ها از لیست نهاد عمومی خارج شوند و به صورت مستقل در نظر گرفته شود من می‌توانم در فدراسیون کارم را ادامه دهم اما اگر این اتفاق رخ نداد نباید کشور را به چالش بکشیم. از مسیر قانونی کار را پیگیری می‌کنیم. تا زمانی که در قوانین ما فدراسیون‌ها نهاد عمومی است، ملزم به قوانین هستیم. حل این موضوع هم در اختیار وزارتخانه و کمیته ملی المپیک نیست.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.