×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Friday, 8 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 12 خبر
زور ایران به بلغارستان هم نرسید/ شکست ملی‌پوشان در دومین دیدار

به گزارش خبرنگار مهر، در دومین بازی هفته سوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال، دو تیم ایران و بلغارستان از ساعت ۷ صبح جمعه به مصاف هم رفتند. تیم ملی والیبال ایران به دلیل کارشکنی امریکایی‌ها بدون حضور چند بازیکن اصلی و سرمربی تیم در این رقابت‌ها شرکت کرد. اولین بازی ایران در هفته سوم مقابل فرانسه، با شکست سنگین شاگردان عطایی همراه بود.

ترکیب ایران مقابل بلغارستان

تیم با ترکیب مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، سیدمحمد موسوی، جواد کریمی، علی حاجی پور و محمدرضا مؤذن برابر بلغارستان به میدان رفت. مردان والیبال ایران با لباس سفید مقابل بلغارستان قرار گرفتند و لیبروها نیز پیراهن سرمه‌ای بر تن کردند.

ست اول؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران

ایران اولین امتیاز بازی را کسب کرد، پس از آن بازی به صورت پایاپای پیش رفت. ضعف سرویس در بازیکنان ایران در این بازی هم کاملاً محسوس بود. در حالی که ایران در چندین امتیاز جلوتر از بلغارستان بود، اما اشتباهات مکرر بازیکنان ایران فاصله امتیازات را کم کرد. طلوع‌کیان هدایت تیم را در این بازی به دلیل غیبت سرمربی تیم ملی در اختیار داشت، در یک امتیاز او تقاضای ویدئو چک کرد که رد شد و امتیاز به بلغارستانی‌ها رسید. سه امتیاز اختلاف ایران با بلغارستان باعث شد تا طلوع‌کیان تقاضای وقت استراحت بگیرد. بلغارستان با امتیاز ۱۱ بر ۹ پیش است با این حال سرمربی بلغارها تقاضای استراحت کرد. بلغارها هم در منطقه سرویس اشتباهات زیادی دارند و این موضوع به نفع ماست. با وجود اینکه ایران چند امتیاز از بلغارستان عقب بود اما در ادامه کار تیمی بازیکنان و عملکرد درخشان علی حاجی‌پور روی دفاع تور باعث شد ایران پیش بیافتد. در امتیازات حساس این بازی، ملی‌پوشان با عملکرد قابل قبول توانستند این ست را از آن خود کنند.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود بلغارستان

اولین امتیاز برای بلغارستان به دست آمد و آنها توانستند در همان ابتدای کار، چندین امتیاز پیش بیافتند. در این ست باز هم شاگردان عطایی چند سرویس از دست دادند. در امتیاز ۹ بر ۶ به سود بلغارها، طلوع‌کیان تقاضای وقت استراحت گرفت. در ادامه بلغاری‌ها همچون ست اول، در امتیازگیری جلو افتادند تا اینکه در امتیاز ۱۱ بر ۹ به سود آنها، سرمربی تیم وقت استراحت گرفت. در ادامه بلغاری‌ها باز هم توانستند فاصله اختلاف امتیازشان را با ایران افزایش بدهند، ضعف در حمله و عملکرد ضعیف روی دفاع تور مشکل اصلی شاگردان عطایی در این ست بود. با وجود اینکه ملی‌پوشان ایران تلاش زیادی کردند تا فاصله امتیاز با بلغارستان را کم کنند اما این اتفاق رخ نداد. در ست اول هم تیم ایران در لحظات حساس فاصله را کم کردند. نبود کار سرعتی در زمین ایران یکی از مشکلات اصلی تیم است، با این حال ایران توانست فاصله را کمتر کند و به امتیاز ۲۲ بر ۲۰ به سود بلغار برساند. در امتیازات پایانی اگرچه ایران توانست با عملکرد خوب موسوی و حاجی پور چند امتیاز کسب کند اما زور بلغاری‌ها در این ست بیشتر چربید و آنها توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ این ست را از آن خود کنند.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

تیم ایران در ابتدای ست سوم چند امتیاز از بلغارستان عقب افتاد. اشتباهات مکرر در سرویس و ضعف در حمله باعث شد تا ایران در این ست ضعیف ظاهر شود. در ادامه بالاخره عملکرد تیمی بازیکنان باعث شد در امتیاز ۱۱ بر ۱۱ هر دو تیم مساوی پیش بروند. با این حال باز هم بلغارها جلو افتادند تا در امتیاز ۱۵ بر ۱۳ به سود حریف، طلوع‌کیان تقاضای وقت استراحت کرد.

هماهنگی بازیکنان ایران و سرویس خوب ملی‌پوشان بازی را پایاپای کرد. در امتیازات حساس پایانی بالاخره ایران توانست از حریف پیش بیافتد و با نتیجه ۱۹ بر ۱۸ کار دنبال شود. اما در ادامه از دست دادن سرویس که ضعف اصلی تیم محسوب می‌شود، امتیازات را برابر کرد.

یک تعویض عالی و آمدن رمضانی و سعادت در ترکیب تیم باعث شد ایران ۲۱ بر ۱۹ از حریف پیشی بگیرد، اما خیلی زود بازیکنان بلغاری این فاصله را جبران کردند و بازی به تساوی رسید. در لحظات حساس بازی، عملکرد خوب بردیا سعادت و خوش شانسی همایونفرمنش باعث شد امتیاز به ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران برسد تا بلافاصله سرمربی بلغاری‌ها تقاضای وقت استراحت کند اما در نهایت شاگردان عطایی با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ توانستند این ست را از آن خود کنند.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود بلغارستان

شروع ست چهارم با امتیاز برای بلغاری‌ها همراه بود. در این ست باز هم بلغاری‌ها از ایران پیشی گرفتند و در امتیاز ۷ بر ۳، طلوعیان مربی ایران وقت استراحت گرفت. با وجود اینکه ایران ۴ امتیاز از حریف خود عقب بود، اما ملی پوشان ایران اختلاف را به یک رساندند و نتیجه ۱۰ بر ۹ شد تا سرمربی بلغارها مجبور به تقاضای وقت استراحت شود. در ادامه بازی پایاپای پیش رفت تا اینکه بلغاری‌ها توانستند سه امتیاز متوالی کسب کنند و با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ طلوع‌کیان مجبور به تقاضای وقت استراحت شود. برتری بلغارستانی‌ها نسبت به ایران کاملاً محسوس بود و در نتیجه با ۲۵ بر ۲۲ این ست را از آن خود کنند.

ست پنجم؛ ۱۵ بر ۱۱ به سود بلغارستان

امتیاز اول برای ایران به دست آمد و بازی هر دو تیم پایاپای پیش رفت اما در ادامه بلغارها توانستند فاصله امتیاز را زیاد کنند و بازی با نتیجه ۱۰ بر ۷ دنبال شود. با جنگندگی بالای بازیکنان ایران اختلاف امتیاز از بین رفت و ایران به نتیجه تساوی ۱۱ بر ۱۱ رسید. در لحظات پایانی بازی با تعویض یک بازیکنان و عملکرد خوب بازیکنان بلغارستان نتیجه بازی را برگرداندند و با سه دفاع متوالی توانستند این ست را با نتیجه ۱۵ بر ۱۱ به پایان برسانند و به این ترتیب شاگردان عطایی دومین باخت را هم در هفته سوم رقابت‌های لیگ ملت‌ها تجربه کردند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.