×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Wednesday, 21 February , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
سرگذشت بازیکنی که ناگهان در فوتبال چهره شد/ استثنایی از شهر کشتی‌

به گزارش خبرنگار مهر، هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در حالی به پایان رسید که سپاهان اصفهان در دیداری تماشایی توانست مقابل ذوب آهن به پیروزی برسد. دربی رفت نصف جهان نه تنها حضور ۶ امتیازی سپاهان در پایان دومین دیدار لیگ برتر فصل جاری را به همراه داشت بلکه ریسک ژوزه مورایس برای استفاده از هافبکی جوان در ترکیب اصلی سپاهان جواب داد تا «محمدجواد حسین نژاد» نقش بسزایی در پیروزی دو بر صفر تیمش در این بازی باشد.

هافبک ۲۰ ساله فوتبال سپاهان که پس از حضور در فوتبال آماتور جویبار و ساری توسط مربیان آکادمی سپاهان شناسایی و رشد کرد تا حالا همه نگاه‌ها را در آغاز لیگ برتر به خود خیره کرده است.

محمدجواد حسین نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر، روند رشد خود از شهری را که همه آنجا را مهد پرورش کشتی گیر می‌دانند توضیح داد تا نشان دهد در جویبار می‌توان غیر از تشک کشتی به مستطیل سبز فوتبال هم فکر کرد.

اهل جویبارم ولی کشتی گیر نه!

هافبک جوان سپاهان اصفهان در ابتدای صحبت‌های خود با خبرنگار مهر، زادگاه خود را توصیف کرد و گفت: اهل جویبار هستم. در آنجا همه کشتی گیر هستند مگر خلاف آن ثبات شود. فکر می‌کنم بیشتر جمعیت این شهر ورزشکار هستند. من هم ورزشکار شدم اما کشتی گیر نه!

حسین نژاد ادامه داد: به خوبی یادم هست وقتی برای اولین بار فوتبال بازی کردم مربیان فوتبال در جویبار گفتند محمد جواد فوتبالیست می‌شود. سعی کردم روی هدف خودم تمرکز داشته باشم و به اهدافم برسم.

سرگذشت بازیکنی که ناگهان در فوتبال چهره شد/ استثنایی از شهر کشتی‌

۱۵ ساله بودم به اصفهان آمدم

او درباره حضورش در آکادمی باشگاه سپاهان تاکید کرد: نونهالی خودم را در تیم شهروند جویبار زیر نظر آقایان اصغرپور و فرهی بودم. سپس به پدیده سازی رفتم تا مربیانی همچون آقایان برزگر و شفاهی روی تکنیک و فوتبال من نظارت کنند. با همین تیم برای مسابقات زیر ۱۵ سال راهی اصفهان شدیم. با ذوب آهن بازی کردیم که مربیان آکادمی سپاهان من را شناسایی کردند و پیشنهاد دادند. آقای ارمغان احمدی من را از باشگاه سپاهان پیدا کرد.

حسین نژاد درباره دریافت پیشنهاد سپاهان یادآور شد: بازی در آکادمی سپاهان در سن و سالی که من داشتم رؤیا بود. خیلی مهم است در محیطی رشد کنید که شرایط حرفه ای دارد. باشگاه سپاهان یکی از بهترین باشگاه‌های ایران بوده و هست. آنها مربیان پایه خیلی خوبی هم دارند. واقعا دلسوزانه کار کردند تا رشد پیدا کنم.

اول خوابگاه حالا هتل

حسین نژاد در پاسخ به اینکه آیا به عنوان یک نوجوان ۱۵ ساله ترسی از زندگی تنها در شهری دیگر را داشته ای تصریح کرد: وقتی هدف گذاری می‌کنم دیگر خیلی چیزها بی معنی می‌شود. من کاملا آماده تمام سختی‌ها شدم. در سپاهان کاری جز فکر کردن به هدفم نداشتم. ابتدا در خوابگاه باشگاه بودم و حالا در هتل هستم و اینجا زندگی می‌کنم. خوشبختانه شرایط خیلی خوبی هم دارم که راضی هستم. باشگاه سپاهان از هر لحاظ به بازیکنان خود توجه می‌کند. شما در باشگاه تنها نیستید و کاملا حس خانواده بودن پیدا می‌کنید.

دربی اصفهان خیلی استرس داشتم

«خودم را آماده کرده بودم اما وقتی وارد زمین شدم خیلی استرس داشتم». حسین نژاد اولین حضور در ترکیب اصلی سپاهان را مقابل ذوب آهن در هفته دوم لیگ برتر فوتبال تجربه کرد. او در خصوص حضورش در بین ۱۱ بازیکن اصلی گفت: قبل از آغاز بازی کاملا استرس داشتم. من خیلی روی آرامش خودم کار کردم اما حقیقتا استرس خیلی زیادی داشتم. فکرش را هم نمی‌کردم در یک بازی بزرگ بخواهند من را فیکس کنند. تمام این استرس قبل از بازی بود و فکر می‌کنم سوت آغاز مسابقه که زده شد هیچ چیز دیگری جز برنامه ریزی تاکتیکی و کمک به تیم در ذهنم مرور نمی‌شد. اصلا دیگر همه چیز برایم عادی شد. می‌خواستم بهترین عملکردم را حفظ کنم.

خانواده فوتبالی ندارم

حسین نژاد درباره خانواده‌اش توضیح داد و گفت:: پدرم شغل آزاد دارد و مادرم خانه دار است. یک برادر بزرگ‌تر از خودم دارم اما هیچ کدام از اعضای خانواده ام فوتبالی نیستند. با فوتبال به آرامش می‌رسم و خیلی از انرژی و هیجانم را تخلیه می‌کنم. وقتی در زمین برای بازیسازی و حرکت رو به جلو گام بر می‌دارم فکر می‌کنم. همین تمرکز و تفکر حالم را خوب می‌کند.

سرگذشت بازیکنی که ناگهان در فوتبال چهره شد/ استثنایی از شهر کشتی‌

رختکن سپاهان عالی است

او که همراه با بازیکنانی نظیر ارشیا سرشوق و صادق صالحی از تیم جوانان به جمع بزرگسالان اضافه شدند تصریح کرد: ارشیا و صادق دوستان صمیمی و قدیمی من هستند. وقتی از سوی آقای مورایس به تمرینات بزرگسالان دعوت شدیم می‌دانستیم حالا دیگر با بزرگان فوتبال ایران قرار است تمرین کنیم. اولش فکر می‌کردم جو رختکن خیلی ترسناک باشد و اجازه ندهند بازیکن جوان خودنمایی کند اما کاملا برعکس شد! استقبال فوق‌العاده ای داشتند. آنها مثل برادر بزرگ‌تر هوایمان را دارند. طوری رفتار می‌کنند که هر روز یک نکته از کلاس درس است. همه چیز سر جای خودش است. احترام به اعضای تیم سر جای خودش است. هیچ وقت بزرگترها حمایت خودشان را از بازیکنان جوان نمی‌گیرند.

خوش به حال من!

پدیده جوان فوتبال کشور درباره دیدگاه‌های ژوزه مورایس تصریح کرد: کمتر کسی را مثل او دیده ام. او نه تنها یک سرمربی قوی و منظم است بلکه انسانیت بالایی هم دارد. خیلی خوشحالم که در دوره‌ای رشد می‌کنم که او سرمربی من است. گاهی اوقات به خودم می‌گویم امیدوارم تمام بازیکنان جوان و کسانی که می‌خواهند پیشرفت کنند با ژوزه مورایس کار کنند اما خوش به حال من که این شانس نصیبم شد.

می‌دانم کارم خیلی سخت است

او در ادامه گفت و گویش با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه وقتی فردا بازی با ذوب آهن در اصفهان راه رفتی نگاه مردم شهر متفاوت بود تاکید کرد: واقعیت همینطور است. اصلا نمی‌دانستم لطف طرفداران اصفهان را چطور پاسخ بدهم. آنها در همین یک روز به من خیلی حرف‌ها و نکته‌ها یاد دادند. قدردان تک تک آنها هستم.

حسین نژاد صراحت سوال مربوط به احتمال رفتن به حاشیه و محو شدن زیر سایه حاشیه‌های احتمالی قاطعانه پاسخ داد و گفت: من خیلی چیزها را می‌دانم. هنوز هم با مربیان فوتبال پایه‌ام مثل آقایان مهدی اصغرپور و مهدی فرهی مشورت می‌کنم. در همین مسیر با نفراتی همچون محمد ذاکرپور و علی یوسفی که در رشد و پرورش من نقش داشتند حرف می زنم. یونس گرائیلی هم جزو مربیانی است که من را خیلی کمک کرد.

هافبک سپاهان اصفهان افزود: واقعا فشار و نگاه متفاوت را حس می‌کنم اما می‌خواهم راه مرا ادامه دهم. باید خدا کمک کند تا بتوانم استوار پیش بروم. من می‌دانم دیگر کار خیلی سختی دارم. نگاه‌ها کامل نسبت به من عوض شده است.

بازیکنان تیم با من صحبت می‌کنند

حسین نژاد ادامه داد: خوشبختانه در تیمی هستم که همگی موفق هستند. راه‌هایی که من امروز می‌روم را آنها طی کرده‌اند. الگوهای خیلی خوبی برای موفقیت هستند. تقریبا تمام بازیکنان کمکم می‌کنند. امید نورافکن، میلاد زکی پور، رامین رضائیان، محمد دانشگر و همه و همه به من کمک می‌کنند. می‌خواهم همین بازیکن بمانم. خیلی راه دارم و خودم به خوبی این موضوع را می‌دانم. ‏

سرگذشت بازیکنی که ناگهان در فوتبال چهره شد/ استثنایی از شهر کشتی‌

رویایم را نمی‌گویم

او درباره اینکه کدام بازیکن داخلی و خارجی را الگوی خود می‌داند گفت: هرکس جایگاه خودش را دارد ولی برای من علی کریمی بازیکن خاصی بوده است. در بین خارجی‌ها هم گزینه زیاد است. یک روز مسی و روز دیگر نیمار و بقیه!

حسین نژاد نسبت به بازگویی رؤیا و اهداف خود تصمیم گرفت حرفی نزند. او تاکید کرد: رویاهایم را می‌نویسم. می‌دانم می‌توانم آنها را تصاحب کنم اما نمی‌گویم. نمی‌خواهم چیزی در ذهنم جز موفقیت در وضعیت فعلی و پیشرفت با پیراهن سپاهان در فصل جاری باشد. فکر الانم فقط و فقط پیشرفت با سپاهان است و چیز دیگری در ذهنم مرور نمی‌کند.

حیف جوانان فوتبال ایران

هافبک تکنیکی فوتبال ایران که همراه با تیم زیر ۲۰ سال کشورمان در جام ملت‌های آسیا حضور داشت در خصوص حذف ناباورانه این تیم و عدم راهیابی به جام جهانی جوانان خازرنشان کرد: نسل طلایی فوتبال ایران بودیم که می‌توانستیم خیلی از قله‌ها را با هم فتح کنیم. تیمی پر از بازیکن مستعد که حذف کردن آن سخت‌تر از بردن به جام جهانی بود. نمی‌خواهم به آن روزها برگردم اما واقعا حیف شد به جام جهانی نرفتیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.