×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Tuesday, 5 March , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
ورود آرمانی تیم ملی بسکتبال به جام‌جهانی/ پیش بینی کسب دو پیروزی

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های جام جهانی بسکتبال در حالی از روز جمعه (سوم شهریور) به میزبانی مشترک سه کشور ژاپن، فیلیپین و اندونزی آغاز می‌شود که تیم ملی بسکتبال ایران اسفند سال گذشته و در پایان ششمین و آخرین پنجره انتخابی موفق به کسب سهمیه لازم برای قرار گرفتن در جمع ۳۲ تیم شرکت کننده در این رقابت‌ها شد.

بر همین اساس پس از جذب «هاکان دمیر» به عنوان سرمربی تیم ملی بسکتبال، این تیم از ۲۰ خرداد وارد اردوهای آماده سازی شد و تا به امروز با پشت سرگذاشتن چند مرحله اردوی داخلی و برون مرزی در ترکیه، لبنان، روسیه، گرجستان و چین که با برگزاری ۹ دیدار تدارکاتی همراه بوده است آماده ورود به جام جهانی و دیدار برابر برزیل (۴ شهریور)، ساحل عاج (۶ شهریور) و اسپانیا (۸ شهریور) شده است.

علی توفیق از مربیان و کارشناسان بسکتبال تاکید دارد که این مسیر طی شده برای آماده سازی تیم ملی بسکتبال بدون کم و کسر بوده طوریکه این تیم در شرایط ایده آل و آرمانی وارد رقابت‌ها می‌شود. او حتی اینطور پیش بینی می‌کند که ملی پوشان می‌توانند از مجموع سه دیدار مقدماتی خود صاحب دو برد شوند که البته دستیابی به آن خیلی سخت خواهد بود.

ورود آرمانی تیم ملی بسکتبال به جام‌جهانی/ پیش بینی کسب دو پیروزی

برزیل، ساحل عاج و اسپانیا حریفان تیم ملی بسکتبال ایران در گروه G جام جهانی هستند

خسته نباشید به همراهان تیم ملی بسکتبال

وی در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه کسب سهمیه جام جهانی برای تیم ملی بسکتبال توسط کادر فنی دیگری به دست آمد، گفت: تیم ملی راه سختی را پشت سرگذاشته است و باید خسته نباشید گفت به تمام کسانی که این تیم را در این مسیر حمایت کردند، چه کسانی که سال گذشته عهده دار تیم ملی بودند و کمک کردند تا ایران جزو ۳۲ تیم جام جهانی شود و چه کسانی که کمک کردند تا این تیم برای حضور در جام جهانی آماده شود.

انجام بهترین اقدامات برای کلِ داشته بسکتبال

توفیق سپس به ارزیابی وضعیت تیم ملی با توجه به برنامه‌های تدارکاتی اجرا شده پرداخت و خاطرنشان کرد: درست و دقیق این است که در ارزیابی وضعیت تیم ملی همزمان دو مقوله برنامه‌های آماده سازی و ظرفیت بسکتبال مورد توجه باشد، برنامه ریزی به طور کامل در اختیار فدراسیون و کادر فنی است اما ظرفیت و داشته‌ها از دست آنها خارج است. ظرفیت بسکتبال همین بازیکنانی هستند که ترکیب اردونشینان و در نهایت بازیکنان اعزامی به جام جهانی را تشکیل دادند و برای این ظرفیت بهترین اقدامات انجام شد.

آماده سازی تیم ملی در حد جام جهانی بود

وی در این زمینه ادامه داد: فکر می‌کنم مجموع اردوهای برون مرزی در کنار دیدارهای تدارکاتی، برنامه‌های آماده سازی خوبی را برای تیم ملی رقم زد که در حد جام جهانی بود. علاوه بر این درگیر شدن با همین برنامه‌ها هم فرصت خوبی در اختیار هاکان دمیر سرمربی تیم ملی قرار داد تا به نسبت مدت زمان حضورش در ایران، شناخت کامل‌تری از بسکتبال ایران و بازیکنان مان به دست بیاورد.

تیم ملی در شرایط آرمانی وارد جام جهانی می‌شود

این کارشناس بسکتبال تاکید کرد: پایه و اساس حضور در رویداد بزرگی مانند جام جهانی مهیا شدن شرایط برای تمرین در موقعیت‌های جدید و به خصوص دیدارهای تدارکاتی است که اینها برای تیم ملی در دو سه ماه گذشته انجام شد. در مجموع تمام کارهای لازم انجام شده است طوریکه تیم ملی در شرایط آرمانی و ایده آل وارد مسابقات می‌شود.

ورود آرمانی تیم ملی بسکتبال به جام‌جهانی/ پیش بینی کسب دو پیروزی

تیم ملی بسکتبال با تشکیل اردو در ترکیه، لبنان، روسیه، گرجستان چین و انجام ۹ دیدار تدارکاتی آماده حضور در جام جهانی شده است

می‌توانیم بهتر از دیگر ادوار جام جهانی باشیم

مربی بسکتبال در ادامه به دیدارهای پیش روی تیم ملی بسکتبال در مرحله مقدماتی جام جهانی اشاره کرد و با یادآوری اینکه اسپانیا، برزیل و ساحل عاج حریفان ایران در گروه G مسابقات هستند، گفت: گروه ساده ای نداریم اما با توجه به دیدارهای تدارکاتی که تیم ملی داشته و به ویژه رقابتی که با سودان در تورنمنت پیک برگزار شد، فکر می‌کنم بتوانیم در مجموع عملکردی بهتر از همیشه داشته باشیم.

شانس عبور از ساحل عاج

توفیق افزود: ساحل عاج برای بسکتبال ایران حریفی به حساب می‌آید که شانس عبور از آن را داریم. تیم ملی در تورنمنت پیک رقابتی نزدیک با سودان داشت و با ۶ اختلاف امتیاز متحمل شکست شد (۷۷ به ۷۱) اما باید این را در نظر گرفت که در دیدار تدارکاتی، سرمربی تیم ملی با احتیاط بیشتر از نفرات اصلی استفاده می‌کند اما قرار گرفتن در موقعیت دیدار رسمی این شانس را به او می‌دهد که با اطمینان نفرات اصلی را به کار بگیرد و بدون ترسی مانند آسیب دیدگی از آنها بیشتر استفاده کند. با در نظر گرفتن این موارد این شانس را داریم که بتوانیم از سد ساحل عاج بگذریم.

خوش بین به رقابت با برزیل

وی در مورد دیدار تیم ملی بسکتبال با برزیل هم با خوش بینی صحبت کرد و گفت: امروز تیم ملی بسکتبال برزیل در پایین ترین سطح کیفی خود قرار دارد و در دیدارهای دوستانه برابر ایتالیا هم این موضوع را نشان داد. بنابراین ملی پوشان ایران با توجه به شرایطی که دارند و تدارکاتی که پشت سر گذاشته اند می‌توانند رقابت نزدیکی با این تیم داشته باشد و حتی از این تیم نتیجه بگیرند. داستان اسپانیا و رویارویی با این تیم اما متفاوت است.

ورود آرمانی تیم ملی بسکتبال به جام‌جهانی/ پیش بینی کسب دو پیروزی

تیم ملی بسکتبال ایران یکی از ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۲۳ است

امیدی به دیدار با اسپانیا نیست

این کارشناس بسکتبال با یادآوری اینکه اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی مسابقات جام جهانی است، تصریح کرد: لوگوی بسکتبال اسپانیا هم حکایت از ۱۰۰ حضور بسکتبال در این کشور دارد، این یک قرن با قهرمانی در تمام رده‌های ملی و باشگاهی برای بسکتبال اسپانیا همراه بوده است. اسپانیا حتی مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی است البته این تیم برخی بازیکنان بزرگ خود را دیگر در اختیار ندارد اما نمی‌توان منکر توانایی دیگر نفراتش شد. در کل بسکتبال ایران مقابل این تیم کار سنگین و مشکلی دارد و قاعدتاً نمی‌تواند حسابی روی نتیجه آن داشته باشد.

پیش بینی دو برد در جام جهانی

مربی بسکتبال ایران در پیش بینی کلی خود از عملکرد تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی گفت: شاید خیلی‌ها روی یک برد احتمالی تیم ایران نظر داشته باشند اما با توجه به توانایی‌ها و تدارکات ملی پوشان خودمان، شرایط تیم ملی برزیل و ساحل عاج و رقابت نزدیکی که با سودان در تورنمنت پیک داشتیم به نظرم بتوانیم صاحب دو برد داشته باشیم. البته تاکید می‌کنم انجام این کار خیلی سخت و سنگین خواهد بود اما فاصله خیلی دوری با موقعیت امروز تیم ملی ندارد.

علی توفیق در پایان ابراز امیدواری کرد که تیم ملی بسکتبال بتواند در جام جهانی ۲۰۲۳ نتایجی به مراتب بهتر از دیگر ادوار جام جهانی که در آن شرکت داشته است را رقم بزند.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.