×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Monday, 25 October , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش پایگاه خبری آوای زاگرس به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان‌گچساران جوابیه دکتر آرین غلامیان به خبر انتقادی پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس که در تاریخ ۱۷/۳/۱۳۹۹ منتشر شده به این شرح می باشد :
انتشار یک خبردرباره فعالیت‌های اینجانب در خصوص (کرونای هشتگ بازی رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران مهمتر از کرونای واقعی )در پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی زاگرس، هرچند این خبرهدف تخریب اینجانب را دنبال می‌کرد، از اصحاب رسانه بابت ایجاد این فرصت قدردانی می‌کنم. منتهی آنچه نوشته شده، بیشتر اتهام و تحریف در یک کلام نوعی «بی‌انصافی» است که شاید انتقام بیشتر برازنده آن است تا انتقاد و این نوشته، نقدی است روشنگرانه بر آن خبر تخریبی.
۱٫در خصوص (انتصاب پر حاشیه اش که گفته میشود تقریبا سیاسی بوده است) واقعیت آن است در جریان رقابت نامزدهای محترم مجلس همواره جمعی به طرفداری نامزدی به میدان می آیند، این موضوع امری طبیعی و رویه ای متعارف و منطقی قلمداد می گردد وبرکسی نقدی دراین راستا وارد نمی شود.
نماینده نیز برای ایجاد حاشیه امنیت خویش درتلاش خواهد بود بهترین گزینه های دراختیار را در پُست های پیشنهادی انتصاب نماید، انتصابی که خود نیز به تحکیم مدیریت خویش بیانجامد، بنابراین نماینده حاضر نخواهند شد مدیران غیرمفید رابرمسند تصمیم گیری دستگاه مورد تصدی خویش قرار دهد. به هرحال این بینش منتخب دیارمان دراین خصوص را به فال نیک می گیرم وقضاوت را به آینده موکول می نمایم، قضاوتی که درصورت اعتقاد بدان می تواند محرکی ارزنده درجهت پیشبرد اهداف بهداشتی و درمانی این دیار باشد.
۲٫در خصوص(عمکرد یکماهه شبکه بهداشت و درمان گچساران جهت کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا)
قابل توجه است که در صورت در اختیار داشتن کامل تجهیزات و نیروی انسانی و منابع مالی، وزارت بهداشت فقط می تواند ۳۰ درصد بهداشت و سلامت مردم را تامین نماید و جهت ۷۰ درصد مابقی نیازمند همکاری های برون بخشی با سایر ادارات می باشد که ضمن تشکر و قدردانی از فرماندار و دادستان محترم شهرستان و همچنین دیگر اداراتی که همکاری داشته اند انتظار حمایت بیشتری میباشد، که از آن جمله می تواند به موارد زیر اشاره نمود:
– در خصوص نظارت بر پایانه های مسافربری نیازمند همکاری شهرداری و سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای می باشد
– در بحث باغ های تفریحی و مناطق گردشگری نیازمند همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می باشد
– در بحث اقامه نماز، نمازهای جماعت، برگزاری مراسمات مذهبی در خصوص پروتکل های بهداشتی نیازمند همکاری سازمان تبلیغات اسلامی می باشد
– در بحث مراکز مذهبی و اماکن متبرکه نیازمند همکاری اداره اوقاف و امور خیریه می باشد
– در بحث جلوگیری از تجمع افراد در صفوف توزیع کالاهای تنظیم بازار نیازمند همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف می باشد
– در بحث نظارت و برخورد با متخلفین مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی نیازمند همکاری اداره اماکن، اتاق اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت می باشد
– در بحث نظارت بر مراکز ورزشی و استخرهای شنا و … نیازمند همکاری اداره ورزش و جوانان می باشد
– با توجه به حجم زیاد ارباب رجوع ادارات مختلف نیازمند همکاری آنها در رعایت مسائل بهداشتی و پروتکل های وزارت بهداشت می باشد.

لذا واجب میدانم خلاصه عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان گچساران از زمان مدیریت اینجانب را در برنامه مبارزه با کرونا ویروس عنوان کنم:
۱٫ غربالگری تلفنی ۶۰۹۶۳ نفر از جمعیت شهرستان
۲٫ تهیه ۹۰۰ نمونه آزمایش تشخیص بیماری کرونا از افراد مواجهه یافته و افراد مشکوک
۳٫ ثبت نتیجه ۸۹۰ نمونه آزمایش در سامانه یکپارچه بهداشتی
۴٫ غربالگری مجدد جمعیت تحت پوشش خیرآباد علیا و تهیه ۱۲ نمونه آزمایشگاهی از موارد مشکوک و فراخوان ۲۰ نفر مشکوک جهت ویریت در مرکز ۱۶ ساعته و تهیه نمونه آزمایشگاهی
۵٫ تعداد کل بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی: ۳۴۵۸
۶٫ تعداد کل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی متخلف تعطیل شده: ۳۵
۷٫ تعداد کل اخطاریه صادر شده جهت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی متخلف: ۶۲
۸٫ میزان مواد تاریخ مصرف گذشته و فاسدجمع آوری شده از سطح عرضه: ۵ تن
۹٫تعداد ادارات و مراکز بهداشتی و درمانی گندزدایی شده : ۱۵۰
۱۰٫تعداد کل مراکز تهیه و توزیع مواد و اماکن عمومی غیرفعال شده: ۸۰
۱۱٫تعداد مراکز و تهیه مواد غذایی و اماکن عمومی متخلف معرفی شده به تعزیرات حکومتی :۳۵
۱۲٫ تعداد کل واحدها و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و سایر صنوف ثبت شده در سامانه سیب : ۵۵۶۰
۱۳٫ تعداد مکاتبات داخلی و خارجی صورت گرفته : ۱۱۱
۱۴٫ تعداد نمونه برداری آب و مواد غذایی انجام شده: ۱۵۰
۱۵٫ انجام بازدید مشترک ادارات صمت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، شهرداری و دامپزشکی
۱۶٫ بازدید از کلیه ادارات و مدارس در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند
۱۷٫ تعداد ۱۱ اکیپ بازرسی فعال با ۱۷ بازرس فعال
۱۸٫ اجرای گشت ستاد فوریتهای سلامت محیط و کار رد تایم غیر اداری و روزهای تعطیل در قالب دو اکیپ
۱۹٫ نشست و برگزاری جلسه هم اندیشی با شرکت بهره بردای گاز و نفت گچساران و طب کار صنعت نفت با توجه به مراودات کاری صنعت نفت با استان خوزستان و بیان دغدغه ها شبکه بهداشت در نقاط حساس و ارائه راهکارها و آمادگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جهت غربالگری و نمونه برداری از موارد مشکوک یا مواجهه یافته.
۲۰٫ نشست و برگزاری جلسه هم اندیشی با اداره آموزش و پرورش و بیان دغدغه ها شبکه بهداشت در نقاط حساس و ارائه راهکارها و آمادگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جهت غربالگری و نمونه برداری از تمامی ناظرین حوزه امتحانات و موارد مشکوک یا مواجهه یافته. و همچنین بازدید تیم بهداشت از سالن های برگزاری آزمونها.
۲۱٫ مکاتبه با ادارات مختلف، بانک ها، تاکسی های درون شهری و برون شهری و اتوبوس ها و ….. جهت فراخوان غربالگری از نظر بیماری کووید ۱۹ و نمونه گیری از افراد پیشگفت
۲۲٫ مکاتبه با فروشگاهها سیتی سنتر، کوروش، جامپو، فروشگاه رفاه جهت تجمعات زیاد مردمی ورعایت پروتکل های بهداشتی و نمونه گیری از پرسنل موارد پیشگفت
۲۳٫ غربالگری مبادی شهر از سمت خوزستان در تعطیلات رسمی عید فطر و غربالگری ۲۰۰۰نفر از مسافران
۲۴٫ تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی به وسایل حفاظت فردی( ۵۰۰۰ ماسک و ۲۵۰ بسته دستکش )
۲۵٫ تعداد بازدید از کارگاههای صنفی در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکلهای بهداشتی (۲۰۰ مورد)
۲۶٫ بازدید از کارکاهها و کارخانجات بالای ۲۰ نفر کارگر( پتروشیمی، شرکت لرزه نگاری ،شرکت راه سازی گوپله، موسسه حرا و….( ۱۱ مورد)
۲۷٫ بازدید از ادارات و سازمانها در راستای اجرای گام دوم پیشگیری کوئید ۱۹ و تکمیل چک لیستهای خود اظهاری( ۴۲ مورد)
۲۸٫ بازدید از مدارس به همراه کارشناسان بهداشت محیط راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکلهای بهداشتی ( ۹ مورد)
۲۹٫ بازدید از کلیه پمپ بنزینها و صدور اخطاریه جهت متخلفین بهداشتی (۱۶ مورد بازدید)
• بازدید از کارگاههای صنفی علاوه بر بازرسان شبکه بهداشت در حیطه وظایف بازرسان اداره کار ، کارشناسان اداره صمت ، اتاق اصناف و شهرداری جهت برخورد با صنایع مزاحم و آلاینده میباشد.
اکثریت بازدیدها از کارگاههای بالای ۲۰ نفر شاغل بصورت مشترک با بازرس اداره کار شهرستان صورت میگیرد

ودر آخرلازم میدانم که در اینجا عنوان کنم که دفاع از اعتبار نامه نماینده شهرستان گچساران و باشت هیچ خللی در مسئولیتم وارد نکرده و دفاع از اعتبار نامه مقوله ای جدا و کاملا شخصی می باشد.
ضمنا هر شخصی که بعنوان نماینده مردم شریف شهرستان به مجلس راه پیدا کند از هر خط و جناحی و هر سلیقه ای که باشد مورد احترام عامه مردم بوده ، زیرا ایشان پیگیر کل برنامه های شهرستان و نه فقط قشر و یا جناح خاصی می باشد

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.