×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان خبر داد و گفت: ۳ مورد فوتی جدید گزارش و آمار جان باختگان به ۴۳ نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه گفت: در حال حاضر ۱۹۰ بیمار مشکوک و یا قطعی به کرونا در بخش های بیمارستان های استان بستری بوده که از این تعداد ٧٩ بیمار کرونایی قطعی هستند .

وی با اشاره به اینکه ۱۵ بیمار کرونایی نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان تحت درمان هستند، عنوان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۲۷۱ مورد گزارش شده است.

دکتر یزدان‌پناه اظهار داشت: امروز نیز جواب ۲۴۳ نمونه را از آزمایشگاه تشخیصی مولکولی یاسوج دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت در بویراحمد، گچساران، باشت و کهگیلویه شناسایی شده اند.

وی اذعان داشت: استفاده همگانی از ماسک در این دوران یکی از اقدامات مهم پیشگیرانه ای است که می تواند شیوع برخی بیماری های تنفسی ویروسی از جمله کووید ۱۹ را محدود نماید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: استفاده از ماسک به تنهایی برای تامین سطح مناسبی از محافظت کافی نیست و سایر اقدامات نیز باید در کنار آن اتخاذ شود.

وی گفت: امیدواریم با افزایش رعایت دستورالعمل های بهداشتی ،استفاده از ماسک ،رعایت فاصله گذاری فیزیکی، رعایت بهداشت فردی و عدم حضور در تجمعات شاهد قطع زنجیره انتقال کروناویروس باشیم و بتوانیم این مرحله سخت عبور کنیم .

دکتر یزدان پناه تصریح کرد: اگر شهروندان همکاری لازم را نداشته باشند، قطعا طی روزهای آینده، شرایط دشواری را تجربه خواهیم کرد.