×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Monday, 24 January , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

فوتبال نفت و گاز گچساران در فصلی که گذشت ؟

علیرضا ایوب زاده

آوای زاگرس : تیم فوتبال نفت و گاز گچساران همانند فصل های گذشته درقامت یک مدعی صعود پای به رقابتهای این فصل لیگ دسته دو فوتبال باشگاههای کشورگذاشت وهرچند کارشناسان پس از روز قرعه کشی و مشخص شدن نحوه قرار گرفتن تیم ها در دو گروه برای رقابت با هدف صعود به لیگ یک ، گروه دوم را گروه سخت تری عنوان کردند اما برای تیم نفت و گاز گچساران که در طی سالهای گذشته با اکثراین تیم ها بازی کرده بود نباید سخت جلوه داده می شد.

آریو ورزشی / علیرضا ایوب زاده

تیم فوتبال نفت و گاز گچساران همانند فصل های گذشته درقامت یک مدعی صعود پای به رقابتهای این فصل لیگ دسته دو فوتبال باشگاههای کشورگذاشت وهرچند کارشناسان پس از روز قرعه کشی و مشخص شدن نحوه قرار گرفتن تیم ها در دو گروه برای رقابت با هدف صعود به لیگ یک ، گروه دوم را گروه سخت تری عنوان کردند اما برای تیم نفت و گاز گچساران که در طی سالهای گذشته با اکثراین تیم ها بازی کرده بود نباید سخت جلوه داده می شد.

نفت و گاز گچساران پس از توافق مجدد با سرمربی فصل قبل خود برای دومین فصل پیاپی سکان هدایت خود را به یوسف نادریان سپرد تا ماجراجویی جدید خود را در فصل پیش رو آغاز کند.

یوسف نادریان و نفت و گاز در نقل و انتقالات پیش فصل علاوه بر حفظ بازیکنان بومی ، چندین یار جدید جذب کردند و از ترکیب بازیکنان غیر بومی فصل قبل تنها چند بازیکن در ترکیب تیم ماندند و بنوعی نفتی ها با یک ترکیب جدید وارد مسابقات شدند.

فصل برای طلایی پوشان رویایی شروع شد ، سه هفته ابتدایی وکسب سه پیروزی متوالی نفتی ها را خیلی زود بعنوان مدعی شماره یک گروه دوم معرفی کرد اما درهفته چهارم و در بازی خانگی ورق خیلی زود برگشت واولین شکست نفت مقابل سردار بوکان در خانه رقم خورد.

نفتی ها دوهفته بعدی را هم شکست خورند تا خیلی زود صدر جدول را از دست بدهند و بعد ازآن شروع طوفانی ، نزول سختی را تجربه کردند و به رده سوم جدول تغییروضعیت دادند.

یوسف نادریان باتجربه ، شرایط را عادی نشان می داد و با امیدواری زیاد به هفته های آتی چشم دوخته بود اما نفتی ها در خانه حریفان را شکست می دادند و بیرون از گچساران بازنده بودند و نتوانستند در خانه حریفان مدعی کسب امتیاز کنند و به جایگاه قبلی خود بازگردند.

در ادامه شرایط تیم با مصدومیت چند بازیکن تاثیر گذاروثابت بدترهم شد و حتی نفتی ها سه هفته متوالی تنها یک گل به ثمر رساندند و در خط دفاعی هم عملکرد خوبی نداشتند و در مقابل مدعیان گروه شکست خوردند اما با این وجود نفتی ها همچنان جزو بالا نشینان گروه بودند.

در این شرایطی از نکات خوب و مثبت تیم روی آوردن یوسف نادریان به استفاده از بازیکنان جوان و بومی بود و بازی دادن به امیر حسین کرمی جوان که از بازیکنان رده پایه باشگاه بود از نکات مثبت نیم فصل اول تیم یوسف نادریان بود.

در نهایت نیم فصل اول با ۶ پیروزی ، ۲ مساوی و ۵ شکست و کسب ۲۰ امتیاز و قرار گرفتن در رده سوم جدول رده بندی به پایان رسید.

در تعطیلات زمستانی بین دو نیم فصل یوسف نادریان قول مساعد برای برطرف کردن نقاط ضعف تیم داد و ضمن اینکه از شرایط سفرهای زمینی تیمش برای انجام مسابقات در بازی های خارج از خانه ، و عدم پرداخت قراردادهای تیم گله مندی زیادی داشت و برای بهتر شدن جایگاه تیم در جدول ، به جذب بازیکنان جدید و مرتفع شدن مشکلات آزار دهنده تیم اشاره داشت و در تلاش برای هدف اصلی تیم یعنی صعود به لیگ دسته اول بود.

با صلاحدید کادر فنی ، به صیاد کوکبی و سهیل صالحی اجازه خروج از تیم داده شد و همچنین در نقل و انتقالات نیم فصل ، سه بازیکن جدید به مجموعه تیم اضافه شدند که هر چند درطول نیم فصل دوم یک یار دیگر هم به تیم پیوست اما از صحبت های نادریان اینگونه بنظر می رسید که بازیکنان مد نظر وی جذب نشدند و مشکلات تیم همچنان پابرجا بود.

نیم فصل دوم با وجود امیدواری زیاد برای نفتی ها خوب شروع نشد و کسب تنها دو امتیاز از سه بازی نخست شرایط را برای تیم سخت تر کرد و حتی نادریان و پسرانش رده سومی را هم از دست دادند و به میانه جدول تنزل جایگاه پیدا کردند.

در ادامه دو مساوی متوالی در هفته های هفدهم و هجدهم رویای نفتی ها را دور تر از قبل نشان داد و برخلاف تمام تلاش ها ، نفت به یک تیم میانه جدولی تبدیل شد و با نتایج سایر تیم ها از همان هفته هجدهم و در حالیکه که شش هفته به پایان فصل باقی مانده بود ، امید خود را برای صعود از دست داده بود.

کسب تنها چهار امتیاز از شش بازی سپری شده در نیم فصل دوم و پیروزی های متوالی مدعیانی همچون چوکا تالش و پاس همدان عرصه رقابت را برای شاگردان یوسف نادریان سخت و سخت تر کرد و در ادامه نفتی ها با رویکرد رسیدن به حداقل ترین گزینه موجود یعنی پلی آف به ادامه بازیها چشم دوخته بودند.

بالاخره پیروزی روحیه بخش در هفته نوزدهم و در بازی خانگی مقابل ایران جوان بوشهر از راه رسید تا نخستین پیروزی در نیم فصل دوم رقم بخورد ، نفتی ها که چاره ای جز کسب پیروزی در تمامی بازیهای پیش رو نداشتند نتوانستند این مهم را بدست آورند و مقابل تیم شهدای رزکان کرج قافیه را باختند و با تساوی در بازی بعدی مقابل شهرداری ماهشهر در خانه دیگر تمام امید های این تیم و مسئولان و فوتبال دوستان گچسارانی تبدیل به یاس شد ، بطوریکه امتیازات نزدیک بهم تیم ها در جدول وضعیت خوبی رقم نزد و تمام امید های تیمی که بدنبال صعود به لیگ یک بود به بیم و ترس از سقوط تبدیل شد.

در روزهای پایانی اسفند ماه تمامی مسابقات ورزشی بدلیل مهمان نخوانده ، کرونا ویروس و همه گیر شدن تمامی نقاط کشور به ویروس کویید ۱۹ به مدت نامعلومی به تعویق افتاد . شاید برای کادر فنی و کل مجموعه باشگاه نفت که فصل بدی را در حال سپری کردن بودند ، شانس خوبی بود تا با ناتمام ماندن رقابتها از عدم صعود به لیگ یک فرار بزرگی کنند اما با شروع مجدد فوتبال در لیگ های معتبر دنیا ، سازمان لیگ فوتبال کشور هم با اخذ مجوز از نهادهای مربوطه اقدام به از سرگیری مجدد مسابقات فوتبال در کلیه سطوح گرفت ، تا پس از ۱۳۹ روز وقفه ، لیگ دو برای باشگاه نفت و گاز گچساران و سایر تیم ها شروع دوباره ای بخود گرفت.

در طول این مدت تیم فوتبال نفت گچساران حواشی ریز و درشتی را گذراند. مدیران و هواداران نفت که از نتایج تیم راضی نبودند بدنبال پایان همکاری خود با یوسف نادریان بودند و حتی در چندین نوبت جلساتی برای قطع همکاری با نادریان ، تلاش های زیادی انجام دادند در نهایت یوسف نادریان بدلیل عدم دریافت مطالبات خود و کادر و بازیکنان تیمش حاضر به توافق و جدایی از تیم نشد و این همکاری با رویکردی اجباری از سوی هر دو طرف با قرار اتمام مسابقات ادامه یافت.

نادریان که بدلیل کسب نتایج ضعیف سیبل توجهات و انتقادات شده بود و در حالیکه رغبتی به صحبت و عنوان مسائل با رسانه ها نداشت ، تنها از گوشه و کنار تیم خبر می رسید که حل نشدن مشکلات حمل و نقل ، مشکلات تغذیه و عدم پرداخت بموقع مطالبات که به زعم نادریان اگر پرداختی ها در طول مسابقات انجام می شد دلیل مهمی برای بهتر شدن روند تیم می بود.

نفتی ها در مسابقات پسا کرونا دو شکست دیگر را هم متحمل شدند تا بیش تراز قبل به اتفاق وحشتناک سقوط به لیگ دسته سه نزدیک تر شوند.

در بازی مهم هفته بیست و چهارم در گچساران مقابل چوکا صدرنشین راهی جز شکست حریف قدرتمند نداشتند که خوشبختانه تیم نادریان به ارتکاب به غیرت و تلاش زیادشان و در راس آنها کاپیتان فرشید علیزاده موفق به شکست چوکا شدند تا اینکه نادریان و کادر فنی و مدیریت تیم نفس راحتی کشیدند.

در ادامه نفت گچساران دو بازی پایانی را با تساوی پشت سر گذاشت تا این فصل طولانی و طاقت فرسا برای تیم نفت به پایان برسد.

شاگردان نادریان در نهایت با ۸ پیروزی ، ۹ مساوی و ۹ شکست و کسب ۳۳ امتیاز در رده هفتم جدول رده بندی لیگ فصل ۹۸-۹۹ را به اتمام رساندند.

در فصل فوتبالی که مهاجمان نفت و همچنین دیگر بازیکنان بومی نمایش معمولی از خود بجای گذاشتند باید به بازی خوب و تاثیر گذار کاپیتان متعصب تیم فرشید علیزاده اشاره کرد که با وجود بازی در خط میانی با زدن هفت گل توانست بهترین گلزن تیم لقب بگیرد تا در قرار گرفتن تیم در همین رده هفتم جدول و جلوگیری از فاجعه سقوط کمک بسیاری کرده باشد.

بطور حتم یوسف نادریان و کادر فنی تحت امرش آخرین فصل حضور خود را در گچساران سپری کردند و نادریانی که در اوایل سال ۱۳۹۲ و در آن فصل نخستین و تنها صعود نفتی های زرد پوش به لیگ دسته یک را رقم زد و به یک چهره محبوب در بین هواداران گچسارانی تبدیل شد و همچنین پس از آن دو بار دیگر سرمربی نفت شد و حتی تا پلی آف صعود به لیگ دسته یک سکان هدایت نفت را برعهده داشت در چهارمین و شاید آخرین حضورش در گچساران بعنوان سرمربی راه به جای نبرد تا خداحافظی تلخ و نافرجامی با فوتبال شهرستان و باشگاه نفت و گاز گچساران داشته باشد.

به هر ترتیب فصلی دیگر برای تیم نفت و گاز گچساران در لیگ دسته دو به اتمام رسید و روند نزولی نتایج و جایگاه تیم در فصل های اخیر علاوه بر واهمه بیش تر برای آینده تیم از سوی دوستداران و طرفداران فوتبال در سطح شهرستان ، موضوع مهمی را در اذهان فوتبالی به جای می گذارد که مدیران و مسئولان فوتبالی شهرستان و باشگاه نفت و گاز گچساران بایستی برنامه های اساسی و عملی در راستای موفقیت و حضور پر قدرت تیم ، در سطح فوتبال کشور طرح ریزی کنند تا بار دیگر شاهد درخشش و آبروداری باشگاه فوتبال نفت و گاز گچساران که با قدمتی بیش از ۵۰ سال و همچنین تنها نماینده استان در سطح فوتبال حرفه ای کشورمان باشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.